VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

VISUOMENĖ

2023.09.25.Kur modernaus feminizmo ribos?

n/pinskus  - KAM sulaukė siūlymų į šauktinių sąrašus įtraukti ir moteris. Laimio Bratiko (KAM) nuotr.

Jonas Pinskus

LR Seimo narys

Krašto apsaugos ministerija sulaukė Verslo konfederacijos siūlymų į šauktinių sąrašus įtraukti ir moteris. Verslininkų teigimu, nesprendžiant iš esmės vis labiau gilėjančių demografinių Lietuvos problemų, taip būtų galima išspręsti šauktinių stygiaus klausimą. Pasak jų, tarnaujančios moterys sustiprintų krašto saugumą, o verslas galėtų ramiai dirbti.

Tokį pasiūlymą pateikė ir jį pagrįsti bandė Verslo konfederacijos generalinė direktorė Ineta Rizgelė. Ji atviravo, kad verslui krašto gynybos klausimai pastaraisiais metais tampa vis aktualesni, nes „be saugios aplinkos verslas negalės veikti“. Taip pat direktorė žinojo, kad Lietuva jau dabar susiduria su iššūkiais pritraukiant žmones į tarnybą, bet taip ir nepasakė, ar pati pasirengusi eiti tarnauti tam, kad užtikrintų krašto ir verslo saugumą.

Kita vertus, jeigu ji pasiūlymą įgarsino, tai, spėčiau, buvo pasirengusi tarnybai ir gal net kartu su visa savo giminės moteriška linija (tik ar pagalvojo, kas joms kazarmose darys manikiūrą?) nors, mano asmenine nuomone, Lietuvoje dar užtenka tikrų, savo kraštą pasirengusių ginti, vyrų, todėl privalomai į tarnybą šaukti moteris nėra būtina.

Suprantu, kad pasaulis keičiasi ir feministės reikalauja vis daugiau lygių teisių, bet karinė tarnyba nėra tai, kur jas būtų tikslinga lyginti. Tarkim lygių teisių norinčios moterys gali eiti dirbti krovikėmis, vairuoti traktorius ar kombainus, tapti lėktuvų pilotėmis ir pan. Sričių, kur lygiateisiškumas gali pasireikšti, yra apsčiai, bet ginklai ir karyba nėra ta sfera, kurioje moterys, nesant pavojaus Tėvynei, turėtų reikalauti lygių teisių.

Esu seno kirpimo, todėl man moterys pirmiausia yra mamos, kurios, padedant jas mylinčių ir saugančių vyrų, gimdo, augina ir auklėja vaikus. Deja, mūsų dienomis tai pamažėl pasimiršta.

Taip pat moterys yra atsakingos už namų jaukumą. Ne už jų nuolatinį tvarkymą ar priežiūrą, o už tik joms vienoms Dievo duoto gebėjimo kurti jaukią aplinką realizavimą.

Moterys yra tai, kas puošia mūsų gyvenimą, daro jį gražesniu, todėl siūlymai – privaloma tvarka siųsti jas į karinę tarnybą – man skamba nepriimtinai. Tiek dėl to, kad tik joms, nepaisant genderizmo ideologų sapalionių, duota gimdyti, tiek dėl to, kad jos, dažniausiai, yra fiziškai silpnesnės už vyrus. Karinė ekipuotė, ginklai ir miegojimas miškuose rizikuojant pasigauti ligą ir nebegalėti susilaukti vaikų, tikrai tinka ne kiekvienai.

Manau, į kariuomenę turėtų eiti tos moterys, kurios tikrai save mato šioje srityje ir garsiausiai apie lygias teises šaukiančios feministės. Pastarosioms tai būtų reali proga įvertinti savo teorinius reikalavimus praktikoje ir mėgautis nuveikto „sunkaus“ darbo vaisiais. Jeigu KAM taip nori papildyti kariūnių gretas, tai pradėti galėtų nuo jų.

 

 

 

Atgal