VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė

11.06. Kariuomenės parade Vilniuje važiuos Lietuvos ir sąjungininkų karinė technika, dalyvaus 1800 karių

Lapkričio 24 dieną, minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetį Vilniuje, Konstitucijos prospekte, vyks karių rikiuotė ir karinės technikos paradas. Planuojama, kad renginyje iš viso žygiuos per 1800 karių, o gatve riedės kone visų rūšių Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinė technika.

Renginio metu visuomenei bus pademonstruota sausumos kovinė, kovinės paramos ir logistinė karinė technika, taip pat orlaiviai ir sąjungininkų karinė technika.

Srž. sp. Ievos Budzeikaitės nuotr.

Žiūrovai galės išvysti  šarvuočius M113, šarvuotus visureigius HMMWV su sunkiaja ginkluote, savaeigį artilerijos pabūklą PzH2000, taip pat naujausią Lietuvos kariuomenės pirkinį – pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“. Parade važiuos ir Specialiųjų operacijų pajėgų visureigiai ir keturračiai, taip pat logistinė technika – sunkvežimiai MB „Unimog“, daugiafunkciniai sunkvežimiai SISU.

 

Dalyvaus ir Karinių oro pajėgų technika - ant ratinių platformų bus demonstruojamos oro gynybos ginkluotės sistemos „Stinger“ ir RBS-70, o parodomuosius skrydžius renginio metu atliks Lietuvos kariniai lėktuvai „Spartan“ ir L-39, sraigtasparniai „Dauphin“ ir Mi-8, taip pat NATO Baltijos oro policijos misiją vykdantys Belgijos naikintuvai F-16.

Parade dalyvaus ir sąjungininkų kariai bei karinė technika. Susirinkusieji išvys NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės šarvuočius ir pagrindinius mūšio tankus „Leopard“, taip pat Jungtinių Amerikos Valstijų tolimojo nuotolio oro gynybos sistemas „Patriot“, kurios šiam renginiui specialiai atvežamos iš Vokietijos.

 

Iškilminga karių rikiuotė ir karinės technikos paradas vyks lapkričio 24 dieną, 12 valandą Vilniuje, Konstitucijos prospekte.

 

Pastarąjį kartą toks karinis paradas su karine technika Vilniuje surengtas 2013 metais minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 95-ąsias metines. Tąkart paradas vyko Gedimino prospekte, o jame dalyvavo apie 500 Lietuvos ir sąjungininkų karių su karine technika.

   

Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 m. lapkričio 23 d. ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Atgal