VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

08 23. Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudę žmonės galės laisviau gydytis užsienyje

Agnė Naujokaitytė

Spalio 25-ąją veikiausiai įsigaliosiantys siūlymai į nacionalinę teisę perkelti Europos Sąjungos (ES) direktyvų nuostatas suteiks Lietuvos piliečiams galimybę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, už kurias ligonių kasos kompensuos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) lėšomis.
Tokiems siūlymams trečiadienį pritarė Ministrų Kabinetas. Dėl šių pakeitimų dar savo nuomonę turės pareikšti Seimas.
Apdraustieji Lietuvos gyventojai, gavę tokias paslaugas svetur, turės ne vėliau kaip per vienerius metus kreiptis į Teritorinę ligonių kasą ir pateikti prašymą kompensuoti patirtas sveikatos priežiūros išlaidas. Ligonių kasoms priėmus sprendimą jas kompensuoti, šios išlaidos žmogui būtų pervedamos ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo šio sprendimo priėmimo. Sveikatos priežiūros paslaugas gavusiems žmonėms išlaidos bus kompensuojamos tokiais pat įkainiais, sąlygomis ir apimtimi, kaip jos būtų kompensuojamos Lietuvoje.
Įsigaliojus šiems pakeitimams, PSD valstybės biudžeto lėšomis bus draudžiami žmonės, išlaikę darbuotojo ar savarankiškai dirbančiojo statusą, t. y. netekę darbo ir įsiregistravę darbo biržoje kaip bedarbiai.
Šiuose pakeitimuose įtvirtinta ir tai, kaip turėtų būti teikiamos ir kompensuojamos gydymo paslaugos užsieniečiams, gavusiems papildomą apsaugą Lietuvoje (t. y. asmenims, paprašiusiems mūsų šalyje prieglobsčio, kai dėl objektyvių priežasčių negali grįžti į savo šalį ir jiems suteikiama tarptautinė apsauga Lietuvoje).
Artimiausiu metu bus sukurtas nacionalinių kontaktinių centrų (NKC) tinklas, kuris užtikrins nuolatinį patikimos informacijos teikimą pacientams apie tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas. Toks centras veiks ir Lietuvoje, čia paslaugas teiks Valstybinės ligonių kasos ir kitų atsakingų institucijų specialistai.
Visose ES šalyse veikiantis tokių centrų tinklas padės valstybėms dalintis patirtimi, skleisti informaciją apie galimybes suteikti pacientams geriausią gydymą, naujausių technologijų naudojimą, išlaidų kompensavimą.

Atgal