VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

06.10.Viceministras A.Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

COVID-19 pandemija parodė, jog priklausomybė nuo vienos šalies tiekėjų ES daro pažeidžiamą ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai, todėl svarbu ieškoti sprendimų, kurie padėtų tokių situacijų išvengti, sakė užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius antradienį dalyvaudamas neformalioje ES Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurioje aptartos tarptautinės prekybos perspektyvos po COVID-19 pandemijos ir Pasaulio prekybos organizacijos vaidmuo.

"Yra neįsivaizduojama, kad ES piliečių sveikata ar net gyvybė priklausytų nuo prekybos apribojimų", - sakė viceministras A. Zananavičius.


Ministrai sutarė, kad atvira ir sąžininga tarptautinė prekybos sistema gali prisidėti prie tiekimo grandinių diversifikavimo bei pakankamo strateginių atsargų užsitikrinimo, o tai padėtų sumažinti ES ekonominę priklausomybę, ypač farmacijos ir žaliavų sektoriuose. Lietuva pažymėjo, kad svarbu įvertinti ekonominę priklausomybę ir kituose sektoriuose, pavyzdžiui, informacinių technologijų ar atsinaujinančios energijos.

A. Zananavičius pabrėžė, kad lygios ir sąžiningos pasaulinės konkurencinės sąlygos yra vienas iš esminių elementų atsigavimo po COVID-19 krizės procese, todėl reikia ES lyderystės Pasaulio prekybos organizacijoje kuriant globalias taisykles, kurios iš esmės spręstų valstybių kišimosi į ekonomiką problemą.

Europos Komisijos narys Philas Hoganas pristatė naujausias Europos Komisijos prekybos prognozes, pagal kurias 2020 metais pasaulio prekybos apimtys gali sumažėti 10-16 proc., o ES prekių ir paslaugų eksportas į trečiąsias šalis susitraukti 9-15 proc.

Atgal