VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

01.07. A.Veryga pristatė atnaujintus valgiaraščius mokykloms

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA) parengė patiekalų receptūras, kuriomis nemokamai galės naudotis Lietuvos ugdymo įstaigos - bendrojo lavinimo mokyklos, organizuodamos vaikų mitybą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, niekam ne paslaptis, kad vaikų bei pacientų maitinime išties yra nemažai problemų. Todėl, teigė jis, džiugu, kad LRVVKA, vienijanti virtuvės šefus, dietologus ir kitus mitybos ekspertus, parodė iniciatyvą ir neatlygintinai parengė patiekalų receptus ir gamybos aprašymus, kuriais šalies ugdymo įstaigos gali naudotis jau dabar. 


A. Veryga pristatė atnaujintus valgiaraščius mokykloms. Eltos nuotr.
A. Verygos teigimu, nauji valgiaraščiai sudaryti, atsižvelgiant į ankstesnius tėvų skundus, kad, pasikeitus moksleivių mitybos tvarkos aprašui, kai kuriose mokymo įstaigose nebuvo patiekiamas skanus maistas. 

„Siekiant užtikrinti, kad vaikams tiekiamas maistas būtų kuo kokybiškesnis, praėjusių metų balandžio mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos restoranų bei konditerių asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Vienas iš šio susitarimo punktų buvo tai, kad virtuvės šefai įsipareigojo parengti receptus, t. y. technologines korteles, kuriuos ugdymo įstaigos galės naudoti visiškai nemokamai. Tad šis pažadas jau yra įvykdytas, o receptai prieinami kiekvienam, juos galima rasti SAM interneto svetainėje“, - sako ministras A. Veryga. 

Pasak jo, ir toliau bus nuosekliai dirbama su virtuvės profesionalais, tad artimiausiu metu bus pateikti nemokami bei viešai prieinami receptai darželiams bei gydymo įstaigoms, kuriuos bus galima naudoti organizuojant mitybą šiose įstaigose. 

LRVVKA prezidento Jaroslavo Orševskio teigimu, daugiau nei pusę metų vyko intensyvus darbas, buvo rengiami ir derinami receptai. 

„Vaikų maitinimas yra aktuali problema šiuolaikinėje Lietuvoje, tad mes, kaip asociacija, vienijanti maisto ruošimo profesionalus bei entuziastus, negalėjome likti nuošalyje. Parengėme šiuos receptus pagal naują Vaikų maitinimo tvarkos aprašą, kuris įsigaliojo nuo praėjusių metų rugsėjo. Tai reiškia, kad visi patiekalai, pagaminti pagal šiuos receptus, bus atitinkantys keliamus kokybės reikalavimus“, - sako J. Orševskis.

Kaip numatyta susitarime, šiais patiekalais visos to pageidaujančios mokyklos ir darželiai galės keisti dabar vartojamus patiekalus be derinimo su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, o juos rasti galės SAM interneto svetainėje www.sam.lt.

SAM primena, kad praėjusiais metais buvo seniai galiojęs sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame buvo numatyta galimybė verslo subjektams siūlyti savo sukurtus valgiaraščius ugdymo įstaigoms. Tad, pakeitus minėtą įsakymą, verslo subjektai neteko galimybės savo sukurtų valgiaraščių pardavinėti ugdymo įstaigoms ir iš to pelnytis.

Atgal