VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

11.30. Vėstant orams į namus lenda ligas platinantys graužikai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyrius primena, jog vėstant orams šiltesnio kampo ieško ir į namus plūsta įvairias ligas platinantys graužikai – pelės ir žiurkės.

 

Pixabay.com nuotr.

Graužikai yra užkrečiamųjų ligų sukėlėjų nešiotojai ir platintojai, jie gali formuoti gamtinius užkrečiamųjų ligų židinius, todėl labai svarbu juos naikinti ir sudaryti kuo nepalankesnes jų gyvenimo sąlygas. Lietuvoje dažniausiai sutinkami ir daugiausiai rūpesčių sukelia pilkosios, juodosios žiurkės, naminės pelės, dirvinės pelės, paprastieji ir rudieji pelėnai, pelės mažylės ir kt. Dažniausios graužikų platinamos ligos yra leptospirozė, jersiniozė, pseudotuberkuliozė, hemoraginės karštinės su inkstų sindromu, tuliaremija ir kt.

Veterinarijos vaistinėse gyventojai gali įsigyti ne profesionaliam graužikų naikinimui skirtų cheminių produktų taip pat mechaninių priemonių (spąstų, gaudyklių, lipnių juostų suteptų klijais ir kt.). Graužikų naikinimo paslaugą gali atlikti dezinfekcijos įmonių specialistai, turintys licenciją šiai veiklai ir suteikiantys atliktų darbų garantiją. Jie parenka tinkamas chemines medžiagas, atsižvelgdami į patalpų pobūdį ir graužikų gausumą.

Atgal