VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sveikata

10.02. Pacientai greičiau gaus kompensacijas už sveikatai padarytą žalą, draudikams tai kirs per pelnus

Gynybinę mediciną, kur savi dangsto savus ir, kaip sako pacientai apie medikus: varnas varnui akies nekerta, pakeis pasitikėjimu grįsta kultūra. Taip sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apibendrino Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo projektą, kuris bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

Pasak ministro, projektu siekiama sudaryti geresnes sąlygas pacientams greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, jei teikiant sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigoje jiems buvo padaryta žala.
„Būtų atlyginama tiek turtinė, tiek neturtinė žala, kaip ir iki šiol lėšos būtų kaupiamos iš gydymo įstaigų įmokų. Dabar įmokas moka draudimo bendrovėms, o priėmus pokyčius jos būtų kaupiamos atskiroje sąskaitoje ir naudojamos tik pacientų žaloms atlyginti“, - ketvirtadienį spaudos konferencijoje pabrėžė ministras.
Dabar žalos atlyginimo procedūra vidutiniškai trunka 4-5 metus. Pasak A. Verygos, priėmus siūlomas pataisas, aiškinimasis sutrumpėtų du kartus, pacientams reikėtų teikti mažiau dokumentų, būtų analizuojamos sisteminės klaidos ir iš jų mokomasi.
„Aišku, jei specialistas padarytų dvi klaidas per metus, licencija būtų stabdoma, bet nenaikinama, kad medikas galėtų pakelti savo kvalifikaciją“, - pridūrė ministras.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė atkreipė dėmesį, kad ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio gydytojai akcentuoja - nėra šimtaprocentinės garantijos sveikatos priežiūroje. Tačiau pacientai nori, kad padaryta klaida būtų pripažinta, atsiprašyta, sumokėta kompensacija.
„Pacientams svarbu žinoti, ar klaida yra sisteminė, ar asmens, o paskui - kad kuo greičiau klaidos būtų ištaisytos ir ateityje nesikartotų. Gydytojams svarbu, kad sisteminės klaidos negultų ant jų pečių“, - sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė.

Atgal