VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

VISUOMENĖ, AKTUALIJOS

09.05. Ministerija ragina žmones išsaugoti įrodymus dėl prekių ar paslaugų kokybės

Žmonės turėtų atkreipti dėmesį, jog kilus ginčui dėl įsigytos prekės ar paslaugos, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai svarbu pateikti pirkimą patvirtinančius dokumentus, praneša Teisingumo ministerija.

Viena pagrindinių priežasčių, kuri neretai sutrukdo taikiai išspręsti ginčą – pateiktų įrodymų trūkumas. Todėl žmonės turėtų užfiksuoti ir išsaugoti paslaugų ar prekių pažeidimus atskleidžiančius dokumentus.

Kreipiantis dėl nekokybiškų paslaugų, reikėtų įrodyti nuostolių faktą ir dydį, pavyzdžiui, pateikti nuotraukas prieš ir po paslaugos suteikimo, užsakymą pagrindžiantį ar kitą dokumentą. Atiduodami į valyklą drabužį ar atiduodami suremontuoti buitinį prietaisą, pirkėjas turėtų paprašyti, kad pardavėjas užpildytų dokumentus, pavyzdžiui, užsakymo paraišką, prekės priėmimo-perdavimo aktą, leidžiantį objektyviai įvertinti dėl kokių darbų buvo sutarta ir kas atlikta.

Reiškiant pretenzijas dėl įsigytų nekokybiškų prekių, taip pat svarbu turėti prekės įsigijimo ar apmokėjimo dokumentus.

Jeigu į Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybą kreipiamasi, neturint įrodymų dėl prekės ar paslaugos kokybės, besikreipiančiojo reikalavimai nėra tenkinami.

Šiemet padaugėjo nepagrįstų žmonių skundų. Šių metų pirmo pusmečio duomenimis, taikiai pavyko išspręsti 37 proc. žmonių bei verslininkų ginčų, kai tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį – 48 proc. atvejų. Tai lėmė ir išaugęs nepagrįstų skundų skaičius. Tokių skundų skaičius per šių metų pirmą pusmetį išaugo 35 procentais. 56 proc. atvejų žmonių reikalavimai atmesti kaip nepagrįsti, 44 proc. – patenkinti arba patenkinti iš dalies.

Visais atvejais dėl prekės trūkumų galima kreiptis per 2 metų laikotarpį. Tokią teisę numato Civilinis kodeksas, ir ši garantija taikoma tiek pagrindiniam daiktui, pavyzdžiui – kompiuteriui, tiek jo sudedamosioms dalims – aušintuvui, klaviatūrai, baterijai. Pardavėjas šio termino sutrumpinti negali.

Pastebėjus pažeidimą, žmogus į pardavėją ar paslaugų teikėją turi kreiptis raštu per 3 mėnesius. Jei per 14 dienų nuo kreipimosi gavimo dienos pardavėjas ar paslaugų teikėjas nepateikia atsakymo arba nesutinka tenkinti žmogaus reikalavimo, žmogus dėl ginčo gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

 

Atgal