VISUOMENĖ, AKTUALIJOS
01.02.Beveik penktadalis žmonių visiškai nesitiki nors kiek sutaupyti
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis gruodį buvo 1 ir, palyginti su lapkričiu, sumažėjo 2 procentiniais punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Gruodį namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėnesių gyventojai vertino blogiau nei lapkritį: gyventojų, teigiančių, kad jų finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo, dalis sumažėjo 3 procentiniais punktais (nuo 24 iki 21 proc.), manančių, kad padėtis pablogėjo – padidėjo nuo 18 iki 22 proc.
23 proc. gyventojų tikėjosi, kad jų namų ūkio finansinė padėtis gerės, 14 proc. manė, kad ji blogės (lapkritį – atitinkamai 26 ir 11 proc.). Gyventojų, besitikinčių šalies ekonominės padėties gerėjimo, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo nuo 28 iki 26 proc., 27 proc. gyventojų manė, kad padėtis blogės (lapkritį – 23 proc.).
Statistikos departamento duomenimis, vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime gruodį skyrėsi 4 procentiniais punktais: mieste jis sudarė 2, kaime – minus 2.
Gruodį, palyginti su lapkričiu, miesto gyventojų, teigiančių, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėnesių pagerėjo, dalis sumažėjo nuo 27 iki 22 proc., manančiųjų, kad ji gerės ateityje, – nuo 28 iki 25 proc. Miesto gyventojų nuomonė apie šalies ekonominės padėties perspektyvas ir planuojamas išlaidas didesniems pirkiniams beveik nepasikeitė.
Per metus gruodį vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2 procentiniais punktais. Gyventojai geriau nei prieš metus vertino savo namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, bet didesniems pirkiniams ketino išleisti mažiau.
Gyventojų, teigiančių, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, palyginti su prieš metus išsakyta nuomone, dalis padidėjo nuo 20 iki 21 proc., teigiančiųjų, kad padėtis pablogėjo, dalis sumažėjo nuo 25 iki 22 proc.
Gyventojų, manančių, kad namų ūkio finansinė padėtis per ateinančius 12 mėnesių gerės, dalis per metus padidėjo nuo 19 iki 23 proc., skelbia Statistikos departamentas.
Vertindami esamą savo šeimos finansinę padėtį, 47 proc. gyventojų atsakė, kad jie daugiau ar mažiau sutaupo, 8 proc. gyventojų teigė, kad gyvena iš santaupų ar skolintų lėšų (lapkritį – atitinkamai 45 ir 6 proc.).
Nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių tikėjosi 45 proc. gyventojų (lapkritį – 46 proc.), kaip ir praėjusį mėnesį, 18 proc. teigė, kad visiškai nesitiki nors kiek sutaupyti.
Atgal