VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Visuomenė, aktualijos

Valstybės vadovas susitiks su Indijos Viceprezidentu

Penktadienis, rugpjūčio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rytoj, rugpjūčio 17 d., susitiks su į Lietuvą atvykstančiu Indijos Viceprezidentu Venkaiah Naidu. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi tokio aukšto lygmens Indijos pareigūnas, todėl šis vizitas vertintinas kaip naujas aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo etapas.

Lietuva regi didelį santykių su Indija stiprinimo potencialą, todėl Prezidento Gitano Nausėdos ir Viceprezidento Venkaiah Naidu susitikime suplanuotos delegacijų derybos dėl dvišalių susitarimų kultūros, žemės ūkio, ekstradicijos srityse. Indija bus pakviesta aktyviai bendradarbiauti su Lietuva, atidarant savo ambasadą ir kultūros centrą Vilniuje. Dėmesys bus atkreiptas į Indijos investuotojus, kurių investicijos laukiamos mūsų šalyje.

Susitikimo metu Prezidentas aptars užsienio politikos klausimus: rengiamą Europos Sąjungos ir Indijos laisvosios prekybos susitarimą, ASEM bendradarbiavimą, vaidmenį tarptautinėse organizacijose, tarptautinio saugumo ir taikos užtikrinimą.

Aptarus bendradarbiavimą užsienio politikos, ekonomikos ir kultūros srityse bus surengta spaudos konferencija, kurios metu numatomas „Lietuvos istorijos“ leidinio hindi kalba pristatymas.

Indijos Viceprezidento Venkaiah Naidu vizitas žymi abiem šalims svarbias sukaktis: Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį ir Baltijos kelio trisdešimtmetį, kurį iš dalies įkvėpė taiki Mahatmos Gandhi (Gandhi Jayanti) kova už Indijos nepriklausomybę. Indija mini šio iškilaus žmogaus 150-ąsias gimimo metines. Lietuva prisimena, kad Rusnėje gimęs Hermannas Kallenbachas XX a. pradžioje Pietų Afrikoje susipažino su Mahatma Gandhi ir tapo Indijos nepriklausomybės tėvo artimu bendražygiu.

Pastarąjį kartą Indijoje su oficialiu vizitu 2001 metų vasario mėnesį lankėsi Prezidentas Valdas Adamkus. Indija mūsų nepriklausomybę pripažino 1991 metų rugsėjo 7 dieną ir 1992 metų vasario 25 dieną užmezgė santykius su Lietuva.

Atgal