VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Transportas

08.27. Keisis eismas Vilniaus senamiestyje

Jau rugpjūčio pabaigoje sostinės svečių ir vilniečių itin pamėgtoje Stiklių ir Gaono gatvėse sumažės tranzitinio transporto  nuo pirmadienio čia planuojami eismo organizavimo pakeitimai. Vienpusio eismo ženklai bus įrengti nuo Didžiosios gatvės, o draudžiantis įvažiuoti kelio ženklas bus įrengtas Gaono ir Dominikonų gatvių sankryžoje, nukreipiant transportą iš Universiteto gatvės į Dominikonų ir kitas gatves.

Jau daugelį metų Stiklių ir Gaono siauromis gatvelėmis driekiasi turistų pamėgti maršrutai, čia nuolat pilna miesto svečių, norinčių geriau pažinti ypatingas Senamiesčio erdves, besiklausančių gidų pasakojimų. Nors kelio ženklai leisdavo čia įvažiuoti tik gyventojams ir aptarnaujančiam transportui, intensyvus pro šalį vykdavęs tranzitinis eismas ir nesaugumas kamuodavo tiek turistus tiek vietos verslą bei gyventojus.  Savivaldybės specialistai itin dažnai fiksuodavo įvairius vairuotojų pažeidimus, o gyventojai paantrindavo tokius faktus, kad vairuotojai nepaiso draudžiančių eismą kelio ženklų, ir važiuoja Gaono ir Stiklių gatvėmis nuo Universiteto gatvės iki Didžiosios gatvės.

Atsižvelgusi į Stiklių gatvės gyventojų ir Senamiesčio seniūnijos seniūnaičių prašymus,  savivaldybė priėmė sprendimą, kuris sudarys geresnes ir saugesnes sąlygas pėstiesiems, turistams, apribodama tranzitinį  pravažiavimą gatve. Bus pakeista esama vienpusio eismo tvarka:  įvažiuoti į Stiklių gatvę bus galima nuo Didžiosios gatvės pusės, toliau iš Gaono gatvės sukti tik į kairę, į Dominikonų gatvę ir judėti toliau miesto gatvėmis.
Toks sprendimas nebeleis važiuoti tranzitu iš Senamiestį ribojančių gatvių per Gaono bei Stiklių gatves iki Didžiosios gatvės.

Atgal