VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Tautos mokykla

11.13.Prezidentė susitiks su sugrįžusiais Tauragės emigrantais

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį lankysis Tauragėje, kur domėsis sugrįžusių emigrantų patirtimi ir savivaldybės iniciatyvomis, siekiant susigrąžinti savo žmones namo.

Prezidentė apsilankys Tauragės industriniame parke įsikūrusioje įmonėje "Ansell", bendraus su iš emigracijos grįžusiais ir čia dirbančiais tauragiškiais bei duos startą projektui "Globali Tauragė". Šios iniciatyvos tikslas - palaikyti ryšį su iš regiono emigravusiais žmonėmis ir informuoti juos apie grįžimo į gimtąjį miestą galimybes. "Globalios Tauragės" internetinėje platformoje nuo pirmadienio bus galima rasti koncentruotą informaciją apie naujas verslo kūrimo galimybes, padėtį darbo rinkoje ir laisvas darbo vietas.
Nors emigracija neaplenkia nė vieno miesto ir rajono, daug išvykusių žmonių domisi galimybėmis sugrįžti į Lietuvą. Beveik kas antras gyvenimą svetur pasirinkęs žmogus galvoja apie galimybes grįžti gyventi į gimtinę. Tačiau reta savivaldybė turi pasiūlymų paketą žmonėms - pagalbą ieškant darbo, mokant ir adaptuojant vaikus. Tauragė yra viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kuri pati ėmėsi iniciatyvos susigrąžinti į užsienį išvykusius kraštiečius ir padėti jiems integruotis.
Ši savivaldybė yra vienintelė šalyje, turinti visų išvykusių kraštiečių registrą ir nuolat palaikanti su jais ryšius. Miestas aktyviai remia emigrantų įsidarbinimą, kuria naujas darbo vietas, o čia investuojančios kompanijos atleidžiamos nuo žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių. Įmonės gali prašyti paramos išlaidoms, kurias patyrė įsigydamos naują įrangą.
Tauragės rajono savivaldybė papildomai finansuoja sugrįžusių vaikų lietuvių kalbos mokymą, yra įkūrusi išlyginamąją klasę emigrantų vaikams. Pernai iš Tauragės išvyko 733 gyventojai, grįžo 256.
Milžinišką emigraciją šalies gyventojai laiko didžiausia Lietuvos bėda. Šiemet per dešimt mėnesių iš mūsų šalies emigravo per 50 tūkst. žmonių, bet grįžo beveik tūkstančiu daugiau negu pernai - 15 tūkst. Per visą nepriklausomybės laiką Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

Atgal