VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Tautos mokykla

02 27. Šeštadienį - Nacionalinis diktantas

Šiandien, vasario 27 d.  - VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas. Jis 11 valandą jis bus transliuojamas per LRT radiją.
"Nacionalinis diktantas nėra egzaminas. Labai tikimės, kad pirmiausia tai galimybė pagalvoti apie svarbiausias lietuviškas vertybes, proga kartu susiburti draugams, kolegoms, kaimynams, bendruomenei - ir esantiems čia Lietuvoje, ir išsibarsčiusiems po visą pasaulį", - sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.
Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje, bibliotekose. Užsienyje gyveną lietuvių kalbos mylėtojai galės diktantą rašyti Lietuvos ambasadose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai. 
Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose - raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai. 
Užsienio lietuvių bendruomenės turės galimybę konkurso dieną gauti radijo transliacijos įrašą ir diktantą rašyti jiems patogiu laiku.
Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. 
 

Atgal