VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

08 16. Daugiau nei trečdalį olimpinių medalių Didžiajai Britanijai pelnė imigrantai

Daugiau nei trečdalį medalių Londono olimpinėse žaidynėse Didžiajai Britanijai pelnė užsienyje gimę sportininkai arba imigrantų atžalos, rašoma laikraštyje "The Telegraph".

Didžiosios Britanijos atletai iškovojo 65 olimpinius medalius: 29 aukso, 17 sidabro ir 19 bronzos. Tačiau 24 medalius (11-3-10) pelnė sportininkai, kurių šaknys - ne Jungtinėje Karalystėje.

10000 ir 5000 m bėgimo distancijose triumfavęs Mohamedas Farahas gimė Somalyje, o į Londoną persikėlė būdamas aštuonerių. Septynkovės olimpinės čempionės Džesikos Enis (Jessica Ennis) šaknys - Jamaikoje, o dviračių plento atskiro starto lenktynių čempionas Bredlis Viginsas (Bradley Wiggins) gimė Belgijoje, tačiau jo tėvas yra australas. Tenisininkė Lora Robson (Laura Robson), kuri su škotu Endžiu Miurėjumi (Andy Murray) mišrių dvejetų varžybose iškovojo sidabrą, gimė Melburne. Jos abu tėvai - australai.

Mažiausiai šešiolika medalininkų, tarp jų ir 400 m bėgimo vicečempionė Kristina Ohuruogu (Christine Ohuruogu) bei bronzą pelnęs boksininkas Entonis Ogogas (Anthony Ogogo), turi giminystės ryšių Nigerijoje.