VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 30. Londono olimpinėse žaidynėse pagerinti dar du pasaulio plaukimo rekordai

Londono olimpinių žaidynių plaukimo varžybose sekmadienį pagerinti du pasaulio rekordai.

Moterų 100 m plaukimo peteliške planetos rekordą pagerino pasaulio čempionė 24-erių metų amerikietė Dana Volmer (Dana Vollmer). Ji finale nuotolį įveikė per 55,98 sek.

Ankstesnis pasaulio rekordas - 56,06 sek. - nuo 2009 metų liepos 27 dienos priklausė švedei Sarai Šostriom (Sarah Sjoestroem).

Sidabro medalį iškovojo 23-ejų metų kinė Lu Jing (Lu Ying, 56,87 sek.), o trečiąją vietą užėmė pasaulio vicečempionė 24-erių metų australė Ališa Kouts (Alicia Coutts, 56,94 sek.).

Kaip jau skelbta, vyrų 100 m plaukimo krūtine varžybose triumfavęs 24-erių metų Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Kameronas van der Burgas (Cameron van der Burgh) finale distanciją įveikė per 58,46 sek. ir 0,12 sek. pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2009 metų liepos 27 dienos priklausė australui Brentonui Rikardui (Brenton Rickard).

Šeštadienį moterų 400 m kompleksinio plaukimo pasaulio rekordą pagerino 16-metė kinė Je Šiven (Ye Shiwen).

Moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo 22-ejų metų prancūzė Kamilė Miufa (Camille Muffat). Ji finale distanciją įveikė per 4 min. 1,45 sek. ir 0,74 sek. pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalį pelnė 22-ejų metų amerikietė Elison Šmit (Allison Schmitt, 4.01,77), o bronzos apdovanojimas atiteko Pekino olimpinių žaidynių čempionei 23-ejų metų britei Rebekai Adlington (Rebecca Adlington, 4.03,01).

Vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi triumfavo Prancūzijos atstovai Amori Levo (Amaury Leveaux), Fabjanas Žilo (Fabien Gilot), Klemanas Leferas (Clement Lefert) ir Janikas Anjelis (Yannick Agnel) - 3 min. 9,93 sek.

Antri finišavo JAV plaukikai (3.10,38), treti - Rusijos sportininkai (3.11,41).