VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

07 23. Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė - Europos čempionė!

Slovėnijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionate triumfavo Lietuvos rinktinė. Ji finale sekmadienį po atkaklios kovos 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) nugalėjo Prancūzijos krepšininkus.

Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 36:24, o po trijų - 43:36.

Mūsų šalies komandai 11 taškų pelnė Egidijus Mockevičius, 10 - Žygimantas Skučas, 9 - Vytenis Čižauskas, 6 - Arnas Butkevičius, 5 - Paulius Vaitiekūnas, 4 - Edgaras Ulanovas, 3 - Dovydas Redikas, 2 - Rolandas Jakštas.

Prancūzijos komandai 16 taškų pelnė Akselis Tupanas (Axel Toupane), po 9 - Rudis Žoberas (Rudy Gobert, 10 atk. kam., 6 bl.) ir Livijus Žanas Šarlis (Livio Jean-Charles).

Lietuviai metė tik 10 baudos metimų, o pataikė 4. Prancūzai iš 58 dvitaškių ir tritaškių pataikė tik 15 (25,9 proc.).

5-ąją min. lietuviai atsiliko 6:8, bet po to laimėjo atkarpą net 14:1 ir atitrūko 20:9. Pirmąjį kėlinį Lietuvos komanda laimėjo 24:11. 12-ąją min. lietuviai įgijo 15 taškų persvarą (27:12), bet po to penkių minučių atkarpą pralaimėjo 0:11 ir komandas skyrė jau tik keturi taškai (27:23). Antrojo kėlinio pabaigoje Lietuvos krepšininkai padidino skirtumą iki 12 taškų (36:24).

22-ąją min. lietuviai įgijo 16 taškų persvarą (40:24), o po trečiojo kėlinio pirmavo 43:36. 33-iąją min. prancūzai sumažino skirtumą iki minimumo (42:43). Bet po to dvitaškį pataikė R. Jakštas, tritaškį - A. Butkevičius ir Lietuvos rinktinė įgijo šešių taškų persvarą (48:42). Likus žaisti 34 sek., Leo Vestermanas (Leo Westermann) baudos metimais išlygino rezultatą 49:49. Likus rungtyniauti 14 sek., Ž. Skučas pataikė tik antrąjį baudos metimą, išvesdamas Lietuvos rinktinę į priekį 50:49. Paskutinioji prancūzų ataka buvo nesėkminga - kamuolį iš L. Vestermano perėmė E. Ulanovas, kuris pateko į simbolinį čempionato penketą.

Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė auksą iškovojo penktosiose varžybose. Iki šiol lietuviai čempionais buvo tapę Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (2007 m.), Europos šešiolikmečių (2008 m.) ir aštuoniolikmečių (2010 m.) bei pasaulio devyniolikmečių pirmenybėse (2011 m).

Lietuvos rinktinė, kuriai dar atstovavo Deividas Pukis, Evaldas Aniulis, Robertas Giedraitis ir Tautvydas Sabonis, į Vilnių grįžta pirmadienį 23.30 val.

Lietuvos krepšininkai Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatą laimėjo po 16 metų pertraukos.

Bronzą pelnė Ispanijos rinktinė. Ji rungtynėse dėl trečiosios vietos 67:66 (18:18, 14:15, 20:16, 15:17) įveikė Serbijos krepšininkus. Pergalingus tris taškus, likus žaisti 8 sek., ispanams pelnė Alechandras Abrinesas (Alejandro Abrines)

Rungtynėse dėl penktosios vietos Vokietijos komanda 80:63 (13:16, 18:16, 26:13, 23:18) įveikė latvius.