VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sportas

08.02. Sėkminga Europos Makabi žaidynių pradžia Lietuvos makabiečiams

S.Finkelšteinas

Lietuvos Makabi prezidentas

Liepos 30 dieną vėlai vakare iškilmingai atidarytos 15-osios Makabi žaidynės. (Nuotrauka). Makabiadoje dalyvauja 30sportininkų iš Lietuvos. Šįmet, kaip niekada, komandoje daug jaunių, net 9 sportininkai. Jauniausias 10 metų šachmatininkas Danielius Šeras, 15 metų Lietuvos jaunių rinktinės stalo tenisininkė Gerda Šišanovaitė,  4 labai perspektyvūs jauni plaukikai, 3 iš jų Lietuvos plaukimo rinktinės nariai Erika Filipavičiūtė, Kristijonas Šreiberis, Robertas Nikitin ir kaunietė Kamilė Ilijonskytė. Plaukikus treniruoja Oksana Sinkevič. Taip pat perpektyvus fechtuotojas Alan Rinkevič. Be to, dar du labai pajėgūs badmintoninkai Danielius Tarachovskij ir Vitalija Movšovič. Suaugusiųjų tarpe makabiadoje dalyvauja badmintono žaidėjas Markas Šamesas, lauko tenisininkė Alisa Gaivaronskytė ir du plaukikai broliai Aleksej ir Andrej Fadejevai. Veteranus atstovauja lauko tenisininkai Danielius Merkinas ir Valentina Finkelšteinienė.

   Europos makabiadoje taip pat dalyvauja labai pajėgi salės futbolo komanda. Du kart Europos ir tris kart vicečempionai, kuriai vadovauja žaidžiantis treneris Arūnas Šteinas.

   Šiandien, liepos 31 dieną, pirmą medalį Lietuvos komandai iškovojo fechtuotojas Alan Rinkevič. Labai sėkminga diena buvo Lietuvos badmintonininkams. Vienetų varžybose aukso medalius iškovojo Vitalija Movšovič ir Markas Šames, dvejetų varžybose Markas Šames kartu su Danieliu Tarachovskiu iškovojo sidabro medį, o Vitalija Movšovič kartu su Danieliu Tarachovskiu, mišrių dvejetų varžybose iškovojo bronzos medalį.

   Per pirmas dvi varžybų dienas mini futbolo komanda iškovojo pergalę prieš Gibraltaro komandą 7:2 ir pralaimėjo 2:3 prieš labai pajėgią Izraelio komandą.

Lietuvos „Makabi“ delegacija prieš išvykstant į Budapeštą. Vytauto Žeimanto nuotrauka

   Jaunasis šachmatininkas, kovodamas prieš vyresnius ir žymiai aukštesnį reitingą turinčius varžovus laimėjo vieną susitikimą iš trijų.

   Lauko tenisininkė Alisa Gaivaronskytė, įveikusi dvi aukštus reitingus turinčias varžoves pateko į finalą. 

   Jaunasis šachmatininkas, kovodamas prieš vyresnius ir žymiai aukštesnį reitingą turinčius varžovus laimėjo vieną susitikimą iš trijų.

   Lauko tenisininkė Alisa Gaivaronskytė, įveikusi dvi aukštus reitingus turinčias varžoves pateko į finalą. 

Atgal