VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sportas

04.30. Puntuko akmenį Anykščiuose apibėgs rekordinis dalyvių skaičius

Tarptautinę darbo dieną, gegužės 1-ąją, sporto entuziastai kviečiami atšvęsti 56-ajame bėgime „Anykščiai - Puntuko akmuo - Anykščiai“. Organizatoriai jau dabar trina rankomis - laukia dvigubai didesnio dalyvių antplūdžio nei pernai.

Į seniausią Lietuvoje bėgimą ilgiausioje distancijoje jau užsiregistravo beveik 200 dalyvių, o tai yra kone dvigubai daugiau nei pernai. 56-ajame bėgime „Anykščiai - Puntuko akmuo - Anykščiai“, kuris kartu bus ir šeštasis šių metų Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, galima bus išmėginti jėgas 3, 6 ir 11 km distancijose, o vaikai varžysis 300 m trasoje.

Organizatoriai jau dabar trina rankomis - laukia dvigubai didesnio dalyvių antplūdžio nei pernai

„Rekordinis dalyvių skaičius yra kelių metų įdirbis. Mums pasisekė apjungti mėgėjus ir profesionalus“, - sakė vienas iš renginio organizatorių, Anykščių kūno kultūros ir sporto centro direktorius Žilvinas Ovsiukas.

Anot jo, suvaldyti tokią minią bus iššūkis, tačiau Anykščiai tam pasirengę.

„Tradicijos nekeičiame, nors ją išlaikyti darosi vis sunkiau, konkurencija didėja, atsiranda nauji bėgimai. Mes turime fantastišką gamtą, Anykščių šilelį ir Puntuko akmenį, džiugina, kad iki varžybų likus kelioms savaitėms, žmonės treniruojasi, atvažiuoja ir bėga su vaikais. Gamtoje - pats pavasario sprogimas, šeimoms tai bus nuostabus laikas praleisti laiką kartu“, - neabejojo Ž. Ovsiukas.

Renginio organizatoriai parengė dalyviams daug prizų, kurie bus išdalinti net septynių senjorų amžiaus grupių prizininkams, dviem moksleivių ir trims ikimokyklinukų ir pradinukų amžiaus grupėms.

Pirmasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas šiais metais startavo Kėdainiuose, kur ilgiausioje 10 km distancijoje triumfavo Aurimas Skinulis ir Gitana Akmanavičiūtė. Tradicinis bėgimas Mažeikiuose Vasario 16-ąją - „Bėgame už laisvę“ - baigėsi absoliučiu brolio ir sesers Remigijaus ir Loretos Kančių triumfu.

Trečiajame LBT etape - XXX bėgime „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava“ 15 km distancijoje nugalėjo maratonininkai Valdas Dopolskas ir Remalda Kergytė-Dauskurdienė. Ketvirtajame - nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“ - greičiausi buvo Kevinas Olišauskis ir Gabija Ražaitytė. Penktąjį etapą - 51-ąsias bėgimo varžybas „Senvagė 2019“ - laimėjo Evaldas Nausėda ir Greta Karinauskaitė.

Po penkių LBT etapų klubų įskaitoje lyderių trejetas nesikeičia: pirmauja „Bėgimo klubas“ (5110 taškai), antras - „Lukas“ (4669), trečias - „Stadija“ (4365). „Kauno BMK“ su 3844 taškais rikiuojasi ketvirtoje vietoje, penktas - „Jonavos BK Maratonas“ (3115).

 

 

Atgal