VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sportas

03.05. „Ambersail 2“: konkurentams iš Lenkijos nepalikome jokių šansų

Po keturių įtemptų lenktynių dienų „St. Maarten Heineken“ regatoje lietuvių jachtos „Ambersail 2“ įgula aplenkė pagrindinius savo konkurentus - identišką jachtą buriuojančius Lenkijos atstovus „Sailing Poland“ - ir iškovojo teisę lipti ant antrojo apdovanojimų pakylos laiptelio.

„Plaukėm beveik be klaidų. Kapitono Audriaus Jasinsko vedami atplaukėm net 8 minutėmis greičiau nei „Sailing Poland“ komanda, nepalikdami jiems jokių šansų. Aplenkti šiuos konkurentus buvo mūsų pagrindinis tikslas, nes aplenkti kiek didesne „Volvo 70“ klasės jachta plaukiančius pirmosios vietos nugalėtojus „I Love Poland“ nesitikėjome“, - po finišo teigė „Ambersail 2“ įgulos atstovas.

Prieš paskutinės dienos startą „Volvo 65“ jachtos „Ambersail 2“ ir „Sailing Poland“ turėjo po vienodą taškų skaičių (8 taškus), tad paskutinės dienos lenktynės sprendė, kam atiteks antroji vieta.

„Ambersail 2“ įgula: pagrindiniams konkurentams iš Lenkijos nepalikome jokių šansų. Robert Hadjduk nuotr.

„Vėjo buvo daug, kursas 20 mylių aplink pietrytinį salos kampą ir atgal. Komanda dirbo susikaupusi kaip niekad ir beveik be klaidų“, - komentavo lietuvių įgulos atstovas.

„Lietuviai iš tiesų pradėjo šitą Rytų Europos bumą čia su „Volvo 60“ - pirmąją „Ambersail“ jachta. Ji buvo greita. Šiandien jie turi „Volvo 65“ - „Ambersail 2“ kuri yra jau labai greita jachta. Aš tikiu, kad jie viską išmoks ir mes juos išvysime buriavimo viršūnėse“, - apdovanojimų ceremonijos metu teigė regatos organizatoriai.

Pagrindinė Lietuvos įgulos konkurentė buvo „Sailing Poland“ komanda, nes ji plaukia absoliučiai identiška „Volvo 65“ klasės jachta. Šios jachtos - tai vos aštuoni pasaulyje egzistuojantys profesionalūs sportiniai laivai, kurie buvo kurti didžiausioms „Volvo Ocean Race“ lenktynėms aplink pasaulį. Jie identiški savo konstrukcija ir techninėmis savybėmis, todėl rezultatą iš principo lemia vien darnus įgulos darbas ir įgūdžiai.

„Ambersail 2“ įgulos kapitonas „St Maarten Heineken“ regatoje - Audrius Jasinskas. Įguloje buriavo Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Arnas Eimutis, Martynas Jotautis, Andrius Danilaitis, Rimas Danilevičius, Linas Šukys, Kęstutis Kalėda, Tomas Vencius, Marius Kybartas, Vidas Gedutis, Alfredas Babkovskis, Šarūnas Sodeika, Laimonas Belickas, Edvinas Žilinskas.

Iš viso „St. Maarten Heineken“ regatoje startavo virš šimto 100 laivų (dalyvių - virš 2000) iš keliasdešimties valstybių. Šiųmetinė „St. Maarten Heineken Regatta“ buvo jau 39-oji.

Atgal