VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

02.24. Sporto naujienos

Olimpinės kalnų slidinėjimo varžybos baigėsi Šveicarijos komandos pergale

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo komandų rungtį laimėjo Šveicarijos rinktinė. Ji finale šeštadienį 3-1 nugalėjo Austrijos ekipą.

Šveicaras Ramonas Zenhausernas nugalėjo Michaelą Mattą, Wendy Holdener aplenkė Kathariną Gallhuber, o Danielis Yule - Marco Schwarzą. Austrijai tašką pelnė Katharina Liensberger, kuri buvo greitesnė už Denisę Feierabend.

Bronzos medaliai atiteko Norvegijos kalnų slidininkams. Mažasis finalas su prancūzais baigėsi lygiosiomis 2-2, bet bendras Norvegijos rinktinės laikas (41,17 sek.) buvo geresnis nei varžovų (41,29 sek.).

Pusfinalyje austrai 3-1 nugalėjo norvegus, o šveicarai 3-1 įveikė prancūzus.

Varžybose dalyvavo 16 komandų.

Tai buvo paskutinės kalnų slidinėjimo varžybos šiose olimpinėse žaidynėse. Komandų rungtis į olimpinių žaidynių programą įtraukta pirmą kartą.

Vokietijos ledo ritulininkai įveikė kanadiečius ir iškopė į Pjongčango žaidynių finalą

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro antrajame pusfinalyje penktadienį Vokietijos rinktinė 4:3 (1:0, 3:1, 0:2) nugalėjo olimpinių čempionų titulą gynusius Kanados ledo ritulininkus ir pateko į finalą.

Vokiečiai po dviejų kėlinių pirmavo 4:1. Trečiajame kėlinyje kanadiečiams pavyko tik sumažinti atsilikimą.

Kanadiečiai į vartus metė 31 kartą, o vokiečiai - tik 15. Kanados žaidėjai gavo 35 baudos minutes, o Vokietijos - 16.

Vokietijos rinktinė finale sekmadienį susitiks su Rusijos komanda, kuri pusfinalyje 3:0 nugalėjo čekus.

Kanados ir Čekijos rinktinės šeštadienį kovos dėl bronzos medalių.

Estafetėje triumfavo Švedijos biatlonininkai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų vyrų estafetę 4x7,5 km penktadienį laimėjo Švedijos komanda.

Nepaisant stipraus vėjo, Peppe Femlingas, Jesperas Nelinas, Sebastianas Samuelssonas ir Fredrikas Lindstroemas išvengė baudos ratų ir finišavo per 1 val. 15 min. 16,5 sek.

Antrąją vietą užėmė Norvegijos komanda - Larsas Helge Birkelandas, Tarjeis Boe, Johannesas Thingnesas Boe ir Emilis Hegle Svendsenas (+55,5 sek.). Paskutiniame etape startavęs E. H. Svendsenas stovėdamas nesugebėjo uždengti vieno taikinio ir buvo priverstas įveikti vieną baudos ratą.

Bronzą pelnė vokiečiai Erikas Lesseris, Benediktas Dollis, Arndas Peifferis ir Simonas Schemppas (+2.07,1; 3 baudos ratai).

Estijos biatlonininkai užėmė 13-ąją poziciją.

Varžybose dalyvavo 18 komandų.

Olimpinių žaidynių snieglenčių didžiojo šuolio rungtyje triumfavo kanadietis S. Toutantas

Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių vyrų snieglenčių varžybų didžiojo šuolio ("Big Air") rungtyje šeštadienį triumfavo 25-erių metų kanadietis Sebastienas Toutantas.

Tai pirmasis jo olimpinis apdovanojimas.

Finale Kanados sportininko du geriausi pasirodymai buvo įvertinti 174,25 taško.

Sidabro medalis atiteko 20-mečiui amerikiečiui Kyle'ui Mackui (168,75 tšk.), bronzos - 28-erių metų britui Billy'iui Morganui (168 tšk.).

Varžybose dalyvavo 36 sportininkai.

Didžiojo šuolio rungtis olimpinėse žaidynėse surengta pirmą kartą.

Olimpinių žaidynių snieglenčių paralelinio didžiojo slalomo auksas - šveicarui ir čekei

Pjongčangas, vasario 24 d. (ELTA). Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių sporto vyrų paralelinio didžiojo slalomo rungtyje šeštadienį triumfavo 31-erių metų šveicaras Nevinas Galmarinis.

Finale šveicaras 0,43 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį 22-ejų metų Sangho Lee iš Pietų Korėjos.

Prieš ketverius metus Sočyje N. Galmarinis iškovojo sidabro apdovanojimą.

Antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės bronzos medalį iškovojo 33-ejų metų slovėnas Žanas Koširas. Jis mažajame finale 1,49 sek. pranoko prancūzą Sylvainą Dufourą. 2014 metų olimpinėse žaidynėse Ž. Koširas bronzą iškovojo ir paralelinio slalomo varžybose.

Moterų varžybose triumfavo 22-ejų metų čekė Ester Ledecka.

Čekijos sportininkė finale 0,46 sek. aplenkė 30-metę vokietę Seliną Joerg.

Bronzos apdovanojimas atiteko 21-erių metų vokietei Ramonai Hofmeister. Ji mažajame finale 4,07 sek. aplenkė Sočio olimpinių žaidynių bronzinę prizininkę Alioną Zavarziną iš Rusijos.

Vyrų varžybose startavo 32 sportininkai, moterų - 31.

E. Ledecka tapo antrąja sportininke olimpinių žaidynių istorijoje, kuri iškovojo medalius skirtingose rungtyse per vienerias žaidynes. Čekė Pjongčange tapo kalnų slidinėjimo didžiausiojo slalomo rungties čempione.

Anksčiau Pjongčange du medalius skirtingose šakose iškovojo Olandijos čiuožėja Jorien ter Mors.

Pasaulio krepšinio čempionato atrankoje prancūzai išplėšė pergalę po pratęsimo

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos zonos atrankos varžybų trečiojo turo rungtynėse E grupėje penktadienį Prancūzijos rinktinė namuose po pratęsimo 75:74 (12:12, 16:17, 15:12, 18:20; 14:13) įveikė Rusijos krepšininkus.

Pergalingą dvitaškį, likus 3 sek. iki pratęsimo pabaigos, pataikė Borisas Diaw. Iš viso jis surinko 23 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Trečiąją pergalę šventusiai Prancūzijos rinktinei 11 taškų pelnė Paulis Lacombe'as, 10 - Alainas Koffi.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Rusijos komandoje 17 taškų surinko Dmitrijus Kulaginas, 16 - Sergejus Karasiovas, 13 - Smitrijus Chvostovas.

A grupėje Ispanijos rinktinė išvykoje vos dviejų taškų skirtumu 84:82 (25:15, 15:19, 23:25, 21:23) įveikė Baltarusijos krepšininkus.

Likus žaisti 3 min. 25 sek., ispanai pirmavo 83:71, bet baltarusiai pelnė 11 taškų be atsako ir, likus 8 sek., sumažino atsilikimą iki minimumo 82:83, bet svečiams pavyko išsaugoti pergalingą rezultatą.

Trečiąją pergalę iškovojusiai Ispanijos rinktinei Quino Colomas pelnė 17 taškų, Franas Vazquezas - 14, Javieras Beiranas - 13.

Trečiąją nesėkmę patyrusioje Baltarusijos komandoje 18 taškų surinko Aliaksandras Kudraucavas, 15 - Vitalijus Liutyčius, 12 - Jauhenijus Belian

Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionato atrankoje iškovojo trečiąją pergalę

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato Europos zonos atrankos varžybų trečiojo turo rungtynėse C grupėje penktadienį Lietuvos rinktinė Klaipėdos "Švyturio" arenoje 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22) įveikė Vengrijos komandą ir iškovojo trečiąją pergalę.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 19:19. Antrąjį ketvirtį mūsiškiai pradėjo spurtu 5:0 (24:19), o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 41:37. Trečiojo ketvirčio pradžioje lietuviai padidino savo pranašumą iki devynių taškų 46:37. Vis dėlto varžovams pavyko šiek tiek priartėti ir po 30 žaidimo minučių komandas skyrė tie patys keturi taškai (57:53). Ketvirtojo kėlinio pradžioje mūsiškiai vėl nutolo (64:55), bet vengrai nenuleido rankų ir vėl sumažino atsilikimą. Likus žaisti 1 min. 39 sek., lietuviai turėjo tik trijų taškų pranašumą 74:71, bet, likus 19 sek., Renaldas Seibutis padidino skirtumą iki septynių taškų (80:73) ir įtvirtino mūsų šalies komandos pergalę.

Lietuvos rinktinei Marius Grigonis pelnė 13 taškų, Rokas Giedraitis - 12, Renaldas Seibutis - 11, Eimantas Bendžius - 10.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Vengrijos ekipoje 17 taškų surinko Rosco Allen, 15 - Janosas Eilingsfeldas, 12 - Davidas Vojvoda.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-29.

Kitas rungtynes lietuviai žais vasario 26 dieną vėl Klaipėdoje su Kosovo komanda.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

Statistika.

LIETUVA - VENGRIJA 80:75 (19:19, 22:18, 16:16, 23:22).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Marius Grigonis 13, Rokas Giedraitis 12, Renaldas Seibutis 11, Eimantas Bendžius 10, Evaldas Kairys 9, Kšištofas Lavrinovičius 7, Mindaugas Girdžiūnas 6, Martynas Echodas ir Žygimantas Janavičius po 5, Adas Juškevičius 2 (Vaidas Če[pukaitis, Edgaras Želionis).

Vengrijos komandai: Rosco Allen 17, Janos Eilingsfeld 15, David Vojvoda 12, Zoltan Perl 9, Darrin Govens ir Andras Rujak po 6, Szilard Benke 5, Akos Keller 3, Peter Kovacs 2 (Balint Horti, Marko Filipovity, Norbert Toth).

Taiklumas: dvitaškiai - 13/31 (41,94 proc.) ir 2/5 (40,62), tritaškiai - 12/28 (42,86) ir 9/19 (47,37), baudos - 18/26 (69,23) ir 22/28 (78,57).

Atkovoti kamuoliai - 40 ir 29, rezultatyvūs perdavimai - 21 ir 19, perimti kamuoliai - 8 ir 4, klaidos - 10 ir 10.

"Žalgirio" krepšininkai iškovojo pergalę Stambule

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų 23-iojo turo rungtynėse penktadienį Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris" svečiuose 86:70 (21:23, 24:13, 23:20, 18:14) nugalėjo Stambulo "Anadolu Efes" (Turkija) ekipą.

Svečiai po 10 žaidimo minučių atsiliko 21:23, tačiau antrajame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai ir prieš ilgąją pertrauką įgijo devynių taškų pranašumą 45:36. 24-ąją min. žalgiriečiai nutolo 53:42, o paskutinę ketvirčio minutę komandas skyrė 14 taškų 68:54. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Lietuvos čempionų persvara pasiekė 20 taškų ribą (81:61).

"Žalgiriui" 15 taškų pelnė Aaronas White'as, 12 - Brandonas Daviesas, po 11 - Artūras Milaknis ir Vasilije Micičius, 10 - Kevinas Pangosas, 8 - Edgaras Ulanovas, 7 - Paulius Valinskas, po 4 - Axelis Toupane'as ir Antanas Kavaliauskas, po 2 - Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus.

Stambulo ekipoje 14 taškų surinko Errickas McCollumas, 13 - Toney Douglasas, 12 - Brockas Motumas, 11 - Bryantas Dunstonas.

"Žalgiris" (14 pergalių/9 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima šeštąją vietą, o "Anadolu Efes" (6/17) ekipa yra paskutinė - 16-a.

Kauniečiai pirmajame rate nugalėjo Stambulo klubą 91:83.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais kovo 1 dieną namuose su Barselonos "FC Barcelona Lassa" (Ispanija) ekipa.