VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Sportas

08.14. 50-ojoje Kuršių marių regatoje triumfavo jachta "Cool water"

 Jubiliejinėje, 50-ojoje, Kuršių marių regatoje net dvi pagrindines taures iškovojo ir pirmąją vietą savo grupėje užėmė kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama jachta "Cool Water".
Mažąją Kuršių marių regatos taurę šiais metais laimėjo pirmajame etape žmogų už borto išgelbėjusi jachtos "Esmeralda" (kapitonas Miroslavas Urbonavičius) įgula.
"Kaip šiandien po finišo kalbėjom su įgula, šis pirmas blynas nebuvo prisvilęs. Pagrindinis tikslas buvo tapti greičiausia jachta pagal tikrą laiką. Būti greičiausiais pagal perskaičiuotą laiką tikėjomės, bet viskas išsisprendė viename plaukime ir už tai reikėjo padėkoti fortūnai. Iš tiesų šitas sezonas buvo labai sėkmingas. Prieš varžybas turėjome tik keletą treniruočių, o šis pirmas startas buvo trečias išplaukimas visos įgulos kartu",- po paskutinio etapo finišo teigė R. Šiugždinis.

Pasak jo, varžybų pradžioje dar buvo neatsakytų klausimų dėl naujos jachtos techninių galimybių, tačiau jau po pirmųjų etapų tapo aišku, kad techninių defektų laive nėra ir rezultatas priklausys tik nuo įgulos darbo. Vienu sudėtingiausiu jis įvardijo pirmąjį regatos etapą, nes pučiant stipriam vėjui įgulai teko varžybų režimu pratintis prie laivo ir jo specifiką perprasti mokantis iš savo pačių klaidų.

Jachtos "Esmeralda" įgula iškovojo Mažąją regatos taurę. Ši įgula buvo apdovanota ir džentelmenų sąsagomis už tai, kad pirmajame etape išgelbėjo sudėtingomis oro sąlygomis varžybų metu iš jachtos "Šiaurinė" (Darius Sarsevičius) iškritusį įgulos narį.

Šiais metais ilgametė Kuršių marių regatos draugė Klaipėdos jūrų uosto direkcija įsteigė dar vieną regatos taurę - apdovanojimą greičiausiai jachtai pagal tikrąjį laiką trupesnėje distancijoje B. Šią taurę iškovojo jachtos "Nerija" įgula, vadovaujama kapitono Romo Jurevičiaus.

Dieną dar sudalyvavę paskutiniame Neringos miesto etape, vakare buriuotojai rinkosi į iškilmingą regatos uždarymo ir apdovanojimų ceremoniją, kurios metu buvo įteiktos ir pagrindinės regatos įskaitos, ir grupių nugalėtojų taurės. 

1 grupės ("RS-280") nugalėtoja tapo jachta "Raganosis" (Saulius Pajarskas), 2 grupės (1-ORC-RC) - "Cool Water" (Raimondas Šiugždinis), 3 grupės (2-ORC-RC) - "Kvartet" (Vasilij Aleksejev), 4 grupės ("Platu-25") - "Mojito TV3.lt" (Juozas Gordevičius), 5 grupės (2-ORC-C) - "Idefix" (Tomas Barakauskas), 6 grupės (3-ORC) - "Ultra" (Edmundas Gylys), 7 grupės (4-ORC) - "Tango" (Aidas Narbutas).
Atgal