VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Sportas

04 08. Lietuvos irkluotojai skynė medalius varžybose Italijoje

Piediluko irklavimo regatoje (Italija) šeštadienį Lietuvos atstovai iškovojo devynis medalius.
Vyrų porinių keturviečių valčių varžybose triumfavo lietuviai Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys ir Armandas Kelmelis. Jie finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 8,52 sek. ir artimiausius varžovus aplenkė daugiau nei 6 sek.

Olimpiniai vicečempionai Mindaugas Griškonis ir Saulius Riteris (Ritter) porinių dviviečių varžybose užėmė antrąją vietą. Jie 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 42,11 sek.

Nugalėjo italai Filipas Mondelis (Filippo Mondelli) ir Luka Rambaldi (Luca Rambaldi, 6.38,26). Dovydas Nemeravičius su Rolandu Maščinsku (7.39,86) liko šešti.

Vienviečių valčių grupėje Žygimantas Gališanskis (7.22,89) turėjo tenkintis sidabro apdovanojimu. Jį aplenkė bulgaras Kristianas Vasilevas (7.20,13). Kitas lietuvis Giedrius Bieliauskas (7.29,53) finišavo penktas.

Moterų varžybose sidabro medalį pelnė Milda Valčiukaitė. Ji finale finišavo per 8 min. 4,44 sek. Nugalėjo ukrainietė Diana Dimčenko (8.02,43).

Donata Karalienė su Egle Bezzubovaite porinių dviviečių finale užėmė antrąją vietą (7.35,92). Šioje rungtyje triumfavo itale Stefanija Gobi (Stefania Gobbi) ir Kiri Tontodonati (7.29,60).

Vyrų keturvietę be vairininko irklavę Saulius Ilonis, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Karolis Kamarauskas (6.32,43) finale užėmė penktąją poziciją.

Jaunimo merginų pavienių dviviečių varžybose triumfavo Kamilė Kralikaitė ir Vytautė Urbonaitė - 8 min. 3,38 sek.

Porinių dviviečių varžybų finale Ieva Medelinskaitė ir Raminta Morkūnaitė (7.44,77) iškovojo sidabro medalius, o Evelina Butrimavičiūtė ir Viktorija Vareikaitė (7.49,29) - bronzos.

Vaikinų vienviečių valčių varžybose bronzą iškovojo Mantas Linkevičius (7.54,11). Paulius Černevičius (7.57,68) finišavo ketvirtas, o Martynas Vaitkevičius (8.11,17) - šeštas.

Piediluko regatoje šiais metais dalyvauja beveik 200 irkluotojų iš 23 valstybių: Albanijos, Bulgarijos, Čekijos, Ekvadoro, Gruzijos, JAE, Japonijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Kataro, Latvijos, Lietuvos, Maroko, Nigerijos, Pietų Afrikos Respublikos (PAR), Portugalijos, Puerto Riko, Rumunijos, Šiaurės Airijos, Ukrainos, Tuniso ir Zimbabvės. Tarp dalyvių yra net 10 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkų.