Sportas

08 08. Finišavo 14-os Europos „Makabi“ žaidynės Berlyne

Semionas Finkelšteinas

Lietuvos sporto klubo „Makabi“ prezidentas

Žaidynėse dalyvavo 2340 sportininkų iš 38 šalių, kurie varžėsi 19-je sporto šakų. Dvidešimt šeši Lietuvos „Makabi“ delegacijos nariai startavo penkiose sporto šakose, jaunių, suaugusių ir veteranų grupėse. Puikiai pasirodė jaunieji sportininkai. Plaukikė Jekaterina Gamper iškovojo tris bronzos medalius įvairių plaukimo stilių distancijose ir dar du: vieną aukso ir vieną sidabro estafetėse su kitų šalių sportininkais. Plaukikas Artiomas Perepelica iškovojo du bronzos medalius individualiose rungtyse ir vieną sidabro medalį estafetėje. Jaunoji stalo tenisininkė Vanessa Ražinskytė iškovojo du sidabro medalius: vieną individualiai ir vieną kartu su Anglijos stalo tenisininku. Iš viso Lietuvos jaunieji makabiečiai iškovojo 10 medalių.

Tarp suaugusiųjų sėkmingiausiai varžėsi plaukikas Andrej Fadejev, iškovojęs net 8 medalius, tarp jų 3 aukso. Badmintonininkas Alanas Plavinas iškovojo 2 aukso medalius ( 1 individualiai, 1 poroje su Estijos sportininku). Plaukikė Ela Pavinskienė - 3 bronzos medalius.

Deja, nesėkmingai finišavo praėjusios makabiados nugalėtoja, pajėgi mini futbolo komanda, kuri užėmusi 1 vietą pogrupyje, pusfinalyje 1:3 pralaimėjo Izraelio komandai, ir kovoje dėl bronzos medalių 2:3 nusileido Estijos makabiečiams, nors likus 27 sekundėms iki rungtynių pabaigos dar pirmavo 2:1.

Lauko tenisininkai veteranai liko be medalių, nors Valentina Finkelšteinienė žaidė pusfinalyje, bet pralaimėjusi dviems JAV lauko tenisininkėms liko 4 vietoje. Kitas lauko tenisininkas, veteranas Ilja Bereznickis pergalių neiškovojo.

Taigi, Berlyno makabiada buvo sėkminga Lietuvos delegacijai. Iškovoti net 23 medaliai.

Makabiados metu vyko plati kultūrinė programa, ekskursijos, o Shabbat vakarienės metu buvo pagerintas Gineso pasaulio rekordas – 2340 dalyvių.