VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

POLITIKA

2023.11.15. Šimonytė: Lietuva ir Lenkija sutarė „Harmony Link“ tiesti sausuma, derinimas su EK tebevyksta

Lietuva ir Lenkija – sutarusios „Harmony Link“ kabelį tiesti ne jūroje, o sausumoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė. „Sutarimas šiaip yra“, – Seime, paklausta ar Vilnius ir Varšuva jau sutarė dvišalę elektros jungtį statyti sausumoje, žurnalistams teigė I. Šimonytė. Lietuvos elektros perdavimo tinklų operatorė „Litgrid“ pranešė, kad kartu su Lenkijos operatore PSE svarsto „Harmony Link“ tiesti sausuma – pasinaudojant „Rail Baltica“ infrastruktūros koridoriumi. Alternatyva pradėta svarstyti jūrinio kabelio projektui metų pradžioje išbrangus nuo 680 mln. iki 1,6 mlrd. eurų.

 Premjerė Ingrida Šimonytė.  S. Lisausko nuotr.

Pasak „Litgrid“, operatorės vis dar neatmeta galimybės kabelį tiesti jūros dugnu. Energetikos ministerija savo ruožtu informavo, kad šalių pareigūnai su Europos Komisija šiuo metu derina technines galimybes „Harmony Link“ įrengti sausumoje. Anot premjerės, diskusijos su EK dar tęsiasi, galėtų trukti apie mėnesį. „Su EK derinimas tebevyksta, čia reikia, man atrodo, dar kokį mėnesį palaukti“, – kalbėjo ministrė pirmininkė. „Harmony Link“ jungtis Baltijos jūros dugnu planuota siekiant didinti elektros prekybą vieningoje Europos rinkoje, stiprinti Baltijos šalių sistemų patikimumą. Planuota, jog 700 MW galios jungtis bus 330 km ilgio.
Energetikos ministerijos teigimu, radus sutarimą, kabelis, kaip ir planuojama, turėtų būti įrengtas iki 2028 metų. „Litgrid“ ne kartą yra teigusi, jog „Harmony Link“ jungtis bus skirta komercijai, todėl sinchronizacijai su Vakarų Europos elektros tinklais 2025 m. vasarį įtakos neturės. Projektas didžiąja dalimi finansuojamas Europos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“ lėšomis.

 

Atgal