VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika, aktualijos

08.25. Ministras R. Karoblis: „ JAV yra svarbiausia mūsų transatlantinė partnerė, todėl JAV karinis buvimas šalyje bei parama vystant pajėgumus mums yra kritiškai svarbu“

Rugpjūčio 24 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, susitikęs  su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu,  aptarė situaciją Baltarusijoje, aktualius dvišalius Lietuvos ir JAV santykius, NATO ir gynybos bendradarbiavimo klausimus.

„JAV yra svarbiausia mūsų transatlantinė partnerė, todėl JAV karinis buvimas šalyje bei parama vystant pajėgumus mums yra kritiškai svarbu. Esame pasirengę užtikrinti visas reikalingas sąlygas nuolatiniam JAV kontingento buvimui Lietuvoje – tam vykdome reikalingos infrastruktūros atnaujinimą“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras R.  Karoblis.   Ministras pabrėžė, jog Lietuva ir toliau išlaikys bendrų pratybų su JAV tempą.   Planuojama, jog JAV karių  batalionas  pratyboms į Lietuvą atvyks  jau šį rugsėjį.

 

Svečias taip pat domėjosi ir Lietuvos vertinimu apie situaciją Baltarusijoje.  „ Kaip matome, ponas Lukašenka ir toliau aktyviai ieško išorės priešų tam, kad galėtų ir toliau plėtoti naratyvą, esą įvykius Baltarusioje įžiebė ne laisvės ir demokratiškos valstybės siekianti baltarusių tauta, o Vakarų valstybės.  Visus pareiškimus ir veiksmus vertiname vienareikšmiškai  – taip bandoma nukreipti dėmesį nuo vidaus politinės krizės ir toliau plėtoti naratyvą apie neva esančius išorės priešus, siekiant pateisinti savo veiksmus tiek prieš baltarusių tautą, tiek prieš tarptautinę bendruomenę. Mūsų reakcija į  Baltarusijos veiksmus  –  santūri ir išlaikyta, nes atidžiai stebime padėtį ir esame pasirengę įvairiems scenarijams“,  –   susitikime  teigė ministras.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

 

Atgal