VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Politika, aktualijos

06.22. Lietuvos karininkas pradėjo vadovauti NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų grupei

Šią savaitę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų karininkas kmdr. Audrius Venckūnas perėmė vadovavimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One, SNMCMG1) iš Norvegijos kmdr. Henning'o Knudsen-Hauge'ės. Tai ne tik didelė garbė ir atsakomybė, bet ir stiprus pasitikėjimas Lietuva kaip stipria NATO partnere.

Neseniai vykusių tarptautinių jūrinių pratybų „BALTOPS 2020“ („Baltijos operacija 2020“) metu kmdr. Audrius Venckūnas vadovavo jungtiniam priešmininiam užduoties junginiui, kurio pagrindą sudarė NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupė (SNMCMG1) ir priskirti papildomi kitų šalių priešmininiai laivai.

 

„BALTOPS 2020 pratybos mums buvo paskutinis akordas prieš pradedant budėjimą NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupėje. Esu įsitikinęs, kad po pratybų esame pasiruošę vykdyti šią NATO užduotį," - teigė kmdr. Audrius Venckūnas.

. Venckūnas perima vadovavimą Marius Vågenes Villanger nuotr.

A. Venckūnas rikiuotė Marius Vågenes Villanger nuotr..

T. Donausko nuotrauka

Karininkas grupei vadovaus pusę metų iš Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų štabo ir aprūpinimo laivo „Jotvingis“ (N42).

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė ir ją sudarantys laivai yra NATO greito reagavimo pajėgų sudėtinė dalis. Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

 

KJP N9 skyriaus CKB specialistės vyr. jūr. Akvilės Bertulės pranešimas.

Vyr. srž. Marius Vågenes Villanger ir lvn. Tomo Donausko nuotraukos.

 

Atgal