VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

06.27. Tarp galimų gaisro Paryžiaus Dievo Motinos katedroje priežasčių - neužgesinta nuorūka

Pirminis tyrimas dėl gaisro priežasties Paryžiaus Dievo Motinos katedroje rodo, kad gaisras greičiausiai kilo atsitiktinai.

Iki šiol nebuvo nustatyta galutinė gaisro kilimo priežastis, bet Paryžiaus prokurorai teigia, kad didžiulis gaisras greičiausiai kilo dėl nevisiškai užgesintos nuorūkos ar elektros gedimo.

Tarp galimų gaisro Paryžiaus Dievo Motinos katedroje priežasčių - neužgesinta nuorūka ir elektros gedimas. EPA-ELTA nuotr.

Prokurorų pranešime teigiama, kad Prancūzijos tyrėjai nagrinėjo daugybę įvairių nelaimės priežasčių, įskaitant „elektros sistemos gedimą ir gaisrą dėl nevisai užgesintos nuorūkos“.

Pranešime priduriama, kad nėra jokių įrodymų, kuriais būtų galima pagrįsti teoriją, kad gaisras buvo sukeltas tyčia, tačiau gali būti, kad gaisras įsiplieskė dėl neatsargumo, dėl to kas nors gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėm dėl neatsargumo. Teigiama, kad dabar bus atliekamas išsamesnis tyrimas.

Gaisras Paryžiaus Dievo Motinos katedroje kilo balandžio 15 d. vakare, liepsnas pavyko visiškai užgesinti tik kitos dienos rytą. Preliminariais duomenimis, ugnis įsiplieskė atliekant renovavimo darbus viršutinėje pastato dalyje. Gaisras visiškai sunaikino medinį stogą ir smailę, kuri nuvirto ant akmeninio skliauto ir pramušė jį trijose vietose.

Kaip teigiama, darbininkai ant katedros stogo nepaisė griežto draudimo rūkyti.

Atgal