VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

12.04. JAV politikai Kapitolijuje pagerbė Dž.H.V.Bušo atminimą

Per ceremoniją Kapitolijuje JAV Senato ir Atstovų Rūmų nariai pagerbė mirusį buvusį šalies prezidentą Džordžą H. V. Bušą (George H. W. Bush). Baltųjų rūmų vardu kalbą pasakė viceprezidentas Maikas Pensas (Mike Pence), negailėjęs gerų žodžių 41-ąjam JAV prezidentui, prie šalies vairo stovėjusiam 1989-1993 metais.

Į Kapitolijų atvyko ir JAV prezidentas Donaldas Trampas su žmona, tačiau jis nekalbėjo. EPA-Eltos nuotr.

„Prezidentas Dž. H. V. Bušas prisidėjo prie Sovietų Sąjungos žlugimo, Berlyno sienos griuvimo, jam vadovaujant Amerika laimėjo Šaltąjį karą, - kalbėjo M. Pensas. - Kai prezidentas Dž. H. V. Bušas pasitraukė iš posto, paliko Ameriką ir pasaulį taikesnį, labiau klestintį ir saugesnį“.

Respublikonų daugumos Senate lyderis Mičas Makonelis (Mitch McConnell) pavadino Dž. H. V. Bušą „didvyriu“, ramiai vadovavusiu šalai. „Per Šaltąjį karą ir Sovietų Sąjungos žlugimą jis nenukrypo nuo kurso“, - pabrėžė M. Makonelis. Atstovų Rūmų pirmininkas Polas Rajanas (Paul Ryan) pavadino Dž. H. V. Bušą „dideliu patriotu“, „didžiu žmogumi“ ir „švelnia siela“. Į Kapitolijų atvyko ir JAV prezidentas Donaldas Trampas su žmona, tačiau jis nekalbėjo.

Dž. H. V. Bušo palaikai pirmadienį buvo pašarvoti Kapitolijuje. Čia piliečiai iki trečiadienio galės atsisveikinti su buvusiu prezidentu. Tada Nacionalinėje katedroje Vašingtone bus surengtos pagrindinės gedulo iškilmės.

Po to Dž. H. V. Bušo palaikai bus pervežti atgal į Teksasą. Jis amžinojo poilsio atguls ketvirtadienį Koledž Steišene Teksase, A&M universiteto, kuriame yra jo biblioteka ir muziejus, teritorijoje.

94-erių Dž. H. V. Bušas mirė penktadienį savo namuose Hiūstone. Žinia apie jo mirtį su liūdesiu sutikta ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje.

Atgal