VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

01.23. JAV ambasada duris Jeruzalėje atvers 2019 metais

JAV ambasada Izraelyje į Jeruzalę bus perkelta iki 2019 metų pabaigos. Tai pirmadienį kalbėdamas Izraelio parlamente Jeruzalėje pareiškė JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.
Kartu jis paragino palestiniečius atnaujinti taikos derybas su Izraeliu. "Mes primygtinai raginame palestiniečių vadovybę grįžti prie derybų stalo, - pabrėžė M. Pence'as. - Taika galima tik dialogo keliu".

Po to, kai JAV pripažino Jeruzalę Izraelio sostine, palestiniečių teritorijose kilo neramumai. Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas tada sakė, kad JAV diskvalifikavosi kaip neutralus tarpininkas. M. Pencea'as dabar pradėdamas kalbą akcentavo: "Jeruzalė yra Izraelio sostinė". Taip jis patvirtino prieš mėnesį prezidento Donaldo Trumpo priimtą sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

Izraelio premjeras Benyaminas Netanyahu padėkojo M. Pencea'ui už jo paramą ir pavadino jį "mielu draugu". Aljansas tarp Izraelio ir JAV yra toks stiprus, kaip niekad ankščiau, sakė premjeras. "Amerika neturi artimesnio draugo už Izraelį, o Izraelis artimesnio draugo už JAV", - pabrėžė jis.
Atgal