VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Pasaulis

01.14. Lietuva remia Japoniją dėl Šiaurės Korėjos ir tikisi glaudesnio bendradarbiavimo

 Lietuva palaiko Japonijos poziciją dėl Šiaurės Korėjos ir siekia glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo su Tokiju. Tai Lietuvos Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė po susitikimo su Japonijos Premjeru Shinzu Abe. 

"Lietuva remia Japonijos poziciją dėl Šiaurės Korėjos. Mūsų bendras interesas, kad visos šalys, įgyvendinančios branduolines programas ir projektus, vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus ir susilaikytų nuo veiksmų, kurie didina įtampą ir kelią grėsmę taikai bei saugumui regione", - po susitikimo teigė S. Skvernelis. 

Premjeras tikino, kad taip pat tikisi didesnio ekonominio bendradarbiavimo su Japonija. 

"Ką tik įvykusiame Lietuvos ir Japonijos verslo forume pabrėžiau, kad siekiame glaudesnių ekonominių santykių", - po susitikimo su Japonijos Premjeru sakė S. Skvernelis. 

Anot Vyriausybės vadovo, Lietuva ir Japonija galėtų bendradarbiauti inžinerijos, informacinių ir finansinių technologijų, lazerių srityse bei mato perspektyvų prekybos ir transporto srityse. 

Japonijos Ministras Pirmininkas tikino, kad susitarimas su S. Skverneliu glaudžiau dirbti dėl Šiaurės Korėjos įsipareigojimų yra svarbus pasiekimas. 

"Mes turime toliau plėtoti šį bendradarbiavimą, siekdami dar didesnio spaudimo Šiaurės Korėjai ir smerkti jos veiksmus", - po susitikimo tikino Sh. Abė. 

Japonijos Premjeras teigė, kad jo šalis toliau stiprins bendradarbiavimą moksle ir kitose srityse. Anot Sh. Abės, pastaraisiais metais Japonijos turistų skaičius Lietuvoje aplenkė kitų Azijos valstybių turistų skaičių. Japonijos Vyriausybės vadovas tikisi, kad ateityje jų skaičius ir toliau augs. 

"Sveikinu tai, kad siekiama pasirašyti susitarimą dėl darbo atostogų metu ir išduoti atitinkamas vizas. Šiuo metu vyksta konsultacijos, ir tai taip pat turėtų paspartinti didesnius turistų srautus tarp mūsų valstybių", - sakė Sh. Abė. 

Spaudos konferencijoje žurnalistams užduoti klausimų nebuvo leidžiama. 

Tai yra pirmas Japonijos Premjero vizitas Lietuvos istorijoje.
Atgal