VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Mokslas ir IT

02.11. Premjeras: gyvybės mokslų industrija iki 2030 metų galėtų generuoti 5 proc. BVP

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi lankėsi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC).

„Gyvybės mokslų centro kuriama pridėtinė vertė išsiskiria iš visų kitų sektorių. Čia kuriamos inovacijos gali leisti tokiai mažai šaliai kaip Lietuva pagal intelektinį turtą būti lydere visame pasaulyje,“ – apsilankęs VU GMC laboratorijose sakė Ministras Pirmininkas.

Gyvybės mokslų centras ketina glaudžiau bendradarbiauti su Europos molekulinės biologijos laboratorija (EMBL), šiam tikslui siekiame kurti naujo modelio mokslo ir studijų darinį, kuris plėtotų Virginijaus Šikšnio mokslo pasiekimus. Vyriausybės vadovas patikino, kad valstybė ras reikalingas lėšas šio projekto vystymui.

„Vyriausybė užsibrėžė ambicingą tikslą – iki 2030 metų pasiekti, kad Lietuvoje 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto generuotų gyvybės mokslų industrija. Tai galime padaryti tik sutelkę turimą potencialą ir vystydami būtiną infrastruktūrą“, – sakė premjeras.

Susitikime VU GMC vadovai pristatė priemones, kurios skatina jaunuosius talentus kurti naujas įmones, aukštos pridėtinės vertės produktus ir paslaugas.

Atgal