VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Mokslas ir IT

07.19. Skaitmeninių inovacijų centrų veikla įsibėgėja

Lietuvoje pradėjo veikti Skaitmeninių inovacijų centrai (SIC, angl. Digital Innovation Hub, DIH), kurie padės šiuolaikiniam verslui stiprinti skaitmenines kompetencijas, vystyti inovacijas ir užtikrinti konkurencingumą. SIC ekspertai jau pradėjo darbą su 60 Lietuvos pramonės įmonių ir teikia joms inovacijų konsultavimo paslaugas.

Šiuo metu įsteigti ir veikia 9 skaitmeninių inovacijų centrai: Lazerių, Robotikos, Pažangios gamybos, Saulėtekio slėnio, Baltijos bei tik pastaraisiais mėnesiais įsikūrę AgroSpace, Santakos slėnio, AgriFood ir Visorių skaitmeninių inovacijų centrai.

Jų plėtrą Lietuvoje inicijuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o visoje Europoje remia ir skatina Europos Komisija. Siekiama pasinaudoti naujo pramonės raidos etapo suteikiamomis galimybėmis, padėti įmonėms integruotis į Europos ir pasaulio aukštos pridėtinės vertės grandines skaitmenizuojant Lietuvos verslą. SIC jau dabar yra integruoti į Europos skaitmeninių inovacijų centrų tinklus ir turi prieigą prie visos Europos naujausių technologijų bei gali pasiūlyti platų spektrą skaitmenizavimo paslaugų ir sprendimų.

Atgal