VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra

07 20. Varėnoje prasideda tradicinis "Tamsta muzika" festivalis

Dalia Ramanauskytė

Penktadienio popietę Varėnos tvenkinio saloje "Dainų slėnis" prasidėjo ketvirtasis "Tamsta muzika" festivalis, truksiantis visą savaitgalį.
Apie 7 tūkstančius klausytojų gamtos prieglobstyje galės mėgautis ne tik kokybiška, gyvai atliekama muzika, bet ir įvairiomis pramogomis.
Festivalį Didžiojoje scenoje pradėjo buvęs legendinės "Hiperbolės" muzikantas Igoris Berinas su savo roko grupe. Pirmą kartą "Tamsta muzika" festivalyje gros Andrius Mamontovas su grupe. Klausytojai išgirs ir tokias žinomas grupes kaip "Lemon Joy", "Saulės kliošas", "Antis", "G&G Sindikatas", "Poliarizuoti stiklai", taip pat Mantą, Leoną Somovą ir Jazzu bei daugelį kitų.
Pasak renginio organizatorės Onos Skernevičiūtės-Rimeikienės, tradiciniu tapęs festivalis kiekvieną vasarą siekia suvienyti gyvai grojančias grupes - ne tik lietuviškas, bet ir užsienio svečius. Šįmet koncertuoti pakviestos 35 gyvai grojančios lietuvių grupės, trys iš užsienio - Brazilijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos.
Festivalyje netrūks ir naujų aktyvių pramogų - pirmą kartą bus rengiamas dviračių žygis bandant praplėsti Varėnos salos "Dainų slėnis" ribas, pasigrožėti nuostabiomis Dzūkijos vietovėmis. Šiam tikslui dviračių entuziastai sudarė specialų maršrutą, renginio vietoje bus galima išsinuomoti dviračius.
Dviratininkai ir dabar itin populiarių riedlenčių mylėtojai galės pakilti į orą nuo tramplino ir minkštai bei saugiai nusileisti į didžiulį porolono baseiną. Festivalio nutrūktgalviams parengtas skrydis pušų viršūnėmis, "Drambliaskrydis" iš 10 metrų aukščio, kitų ekstremalių pojūčių teikiančių pramogų.
"Tamsta muzika" festivalyje veiks ir kūrybinės dirbtuvės, progresyvaus jaunimo turgelis, perkusijos pamokėlės, "Džiaugsmo labirintas", kurio viduje vyks juoko jogos užsiėmimai, bus stalo teniso, stalo futbolo, badmintono varžybos.
Organizatoriai primena, kad pasiekti Varėną traukiniu su festivalio bilietu bus galima už pusę kainos, taip pat kviečiama atvykti su savo dviračiais, motociklais, šeimomis ir keturkojais augintiniais.

Atgal