VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kultūra, menas

10.27.Tryliktasis tarptautinis fotožurnalistikos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“ – vilniečiams ir miesto svečiams

Loreta Nikolenkienė,

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė

Vilniuje, prie Radvilų rūmų muziejaus (Vilniaus g. 24) atidarytos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“  parodos. Į atidarymą susirinko festivalio dalyviai ir svečiai iš viso pasaulio: Fabio Bucciarelli, Valery Melnikov, Sofie Mathiassen, Tatsiana Tkachova, Sergey Stroitelev, Lukas Kreibig, Alyona Kochetkova, Azadeh Besharati, Sergei Maksimishin. Festivalį ir parodas surengė Lietuvos spaudos fotografų klubas.

Prabėgus keletui valandų po parodų atidarymo, festivalio dalyvė Sofie Mathiassen iš Danijos sulaukė atsiliepimo apie jos parodą, kurioje pasakoja apie savo senelio, sirgusio Alzhaimeriu, istoriją. Sofie šiltą laišką elektroniniu paštu parašė Vilniuje studijuojantis vaikinas, padėkojo už jos seriją, priminusią jo senelius.

Parodos dalyviai po atidarymo. Domo Rimeikos nuotrauka

Kaip teigia Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, Vilniuje eksponuojamų fotopasakojimų kūrėjai yra iš įvairių pasaulio kraštų: Irano, Danijos, Baltarusijos, Vokietijos, Moldovos, Lietuvos, Italijos, Rusijos. Šių metų temos atskleidžia gyvenimo posūkius nuo Irano iki Grenlandijos, nuo JAV iki Italijos ir kitur. Tikros istorijos, eksponuojamos viešoje erdvėje, kviečia nelikti abejingais. Festivalio dalyvių fotopasakojimus galima pamatyti Vilniuje, aikštėje šalia įėjimo į Radvilų rūmų muziejų iki lapkričio 29 dienos.

Festivalio metu trečią kartą rengiama tarptautinė konferencija „FotoŽurnalistikos ribos“.

Atgal