VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kriminalai, nelaimės

07 16. Mažose gyvenvietėse nebebus nuolatinės profesionalių ugniagesių komandos

Vyriausybė pirmadienį pritarė Priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimų projektui, kurį priėmus mažuose miesteliuose ir kaimuose nebebus profesionalios gaisrininkų komandos - pareigūnai dirbs savo darbus, tačiau, užsiliepsnojus gaisrui, atvyks į įvykio vietą jo gesinti, teigia vidaus reikalų ministras Artūras Melianas.

"Gaisrininkai turės tam tikrą prievolę. Jie bus kaip savanoriai ugniagesiai. Daugelyje pasaulio valstybių egzistuoja tokia sistema, kai nereikia nuolat dirbti - jie dirba kažkur kitur, bet reikiamu momentu tam tikrame miestelyje, kilus gaisrui, jau žinodami savo instrukcijas, prievoles, dalyvauja gesinant gaisrus. Tai yra tikrai ilgalaikė valstybinė praktika daugelyje valstybių", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė jis.

Ministro teigimu, įstatymo pakeitimai naudingi, nes nebūtina mažose gyvenvietėse išlaikyti profesionalios ugniagesių komandos, nors gaisrai jose vyksta tik keliskart per metus.

A. Melianas pažymėjo, jog, priėmus priešgaisrinės saugos įstatymo pakeitimus, bus išleisti ir atitinkami poįstatyminiai aktai, detalizuosiantys reformos procesą.

"Visoje Lietuvoje jau ne vieną mėnesį reformuojama priešgaisrinė sauga ypač ten, kur komandos buvo nepakankamai profesionalios arba efektyvios. Galbūt reikėtų kitokiu principu organizuoti jų darbą. Šis įstatymas tai ir padės padaryti", - pažymėjo A. Melianas.

Atgal