VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kriminalai, nelaimės

03 21. "Swedbank" įspėja: nauja interneto loterija azartiškus lietuvius gali palikti be pinigų

Pasipelnyti iš patiklių gyventojų nuolat bandantys asmenys rado naują būdą, kaip išvilioti nemažas pinigų sumas, praneša "Swedbank". Šį kartą ant jų kabliuko užkibo gyventojai, susivilioję lengvu uždarbiu - internetine loterija "be pralaimėjimų".
Pasak "Swedbank" rizikos kontrolės eksperto Mindaugo Montvilo, bankas jau sulaukė ne vieno kliento skundo dėl šio paslaugų teikėjo bandymų vilioti pinigus. Didžiausias patirtas kliento nuostolis siekia 1,4 tūkst. eurų.
"Šios loterijos rengėjai potencialių aukų ieško itin agresyviai - skambina ir žada nerealias galimybes laimėti, siunčia elektroninius laiškus, interneto portaluose perka reklaminius skydelius ir taip reklamuoja loteriją, kurioje neva nėra pralaimėtojų. Išmėginti sėkmę iš pradžių pasiūloma nemokamai, tačiau su viena sąlyga - prašoma suvesti banko mokėjimo kortelės duomenis, nurodyti telefono numerį ir atsiųsti paso kopiją. Turėdami šiuos duomenis loterijos rengėjai gali kada panorėję vykdyti automatinius nuskaitymus nuo banko kortelės be jos savininko žinios", - aiškina rizikos kontrolės ekspertas.
"Swedbank" specialistas primena pagrindinę duomenų apsaugos taisyklę - į kairę ir į dešinę nedalyti savo asmeninių bei finansinių duomenų, kad ir koks patrauklus būdas laimėti pinigų būtų pristatomas. Į svetimas rankas patekę banko kortelių numeriai, prisijungimo prie interneto banko paskyros duomenys, saugumo kodai gali pridaryti ne tik finansinių nuostolių, bet ir įtraukti duomenų savininką be jo paties žinios į kitas nusikalstamas veikas.
Ne mažiau svarbu atidžiai skaityti paslaugų teikimo sąlygas, susipažinti su numatomais abiejų šalių įsipareigojimais ir nepatvirtinti jų aklai. Sutikus su sąlygomis, mokėjimo kortelės duomenys gali būti panaudoti periodinėms operacijoms atlikti paslaugų teikėjo iniciatyva. Taip nutinka, kai neįsigilinęs į paslaugos teikimo sąlygas tam pritaria pats klientas. 

 

 

Atgal