VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Kino repertuaras

„Skalvijos“ kino centro repertuaras (kovo 16–22 d.)

Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“

Madmuazelė Paradis
Licht
Rež.Barbara Albert
Vaid. Maria-Victoria Dragus, Devid Striesow, Katja Kolm, Lukas Miko, Maresi Riegner
(Austrija, Vokietija, 2017, pranc., vok. k., angl., liet. subt., 1.37)

16 d.– 15 val. (Seansas senjorams)

Tai tikra XVIII a. Vienoje vykusi artimos Mozarto draugės, talentingos pianistės Marios Theresios von Paradis istorija. Madmuazelė Paradis nuo ankstyvos vaikystės yra neregė. Žūtbūt išgydyti dukrą trokštantys tėvai ją patiki progresyvios mokslinės minties gydytojui Mesmeriui, kuris jaunajai moteriai suteikia reikiamą dėmesį. Pasitelkus jo novatorišką magnetizmo techniką, Maria palengva ima atgauti regėjimą, tačiau muzikavimo gebėjimai ima prastėti. (N-13)

 

Hana
Hannah
Rež. Andrea Pallaoro
Vaid. Charlotte Rampling, André Wilms, Jean Michel Balthazar, Stéphanie van Vyve
(Italija, Prancūzija, Belgija, 2017, pranc., anglų k., angl., liet. subt., 1.20)

16 d.– 17 val.

Vyrui atsidūrus kalėjime, žmona lieka viena galynėtis su pasekmėmis. Tyrinėjant jos sueižėjusią tapatybę ir savikontrolės praradimą, filme atskleidžiamas šių dienų žmonių susvetimėjimas, negebėjimas užmegzti ryšio. (N-13)

 

Bokštas. Šviesi diena
Wieza. Jasny dzien

Rež. Jagoda Szelc
Vaid. Małgorzata Szczerbowska, Anna Krotoska, Anna Zubrzycki, Dorota Lukasiewicz
(Lenkija, 2017, lenkų k., angl., liet. subt., 1.42)

16 d.– 18.50


Nuošaliame kaimo name Mula gyvena su vyru, sergančia mama ir dukterimi Nina. Artėjant Ninos Pirmajai komunijai, atvyksta Mulos brolis su šeima ir prieš šešerius metus dingusi sesuo Kaja. Kadangi Kaja yra tikroji Ninos mama, Mula bijo, kad jaunesnioji sesuo atvyko susigrąžinti dukros. Visa šeima tiki seserų susitaikymu, o tai tik dar labiau įaudrina Mulą. (N-13)

 

120 dūžių per minutę      
120 battements par minute

Rež. Robin Campillo
Vaid. Nahuel Perez Biscayrt, Adèle Haek, Antoine Reinartz, Arnaud Valois
(Prancūzija, 2017, pranc. k., angl., liet. subt., 2.24)

16 d.– 21 val.

Režisierius remiasi asmenine patirtimi vaizduodamas, kaip gyveno ir veikė AIDS aktyvistų grupė „ACT UP-Paris“ praėjusio amžiaus 10 dešimtmetyje. Istorija prasideda nuo grupės susirinkimo. Jos nariai dėlioja veiksmų ir debatų strategiją, prisijungia ir grupelė naujokų, kurie sutinkami labai šiltai. Tarp jų – ir ŽIV nesergantis Natanas, kurio dėmesį vis patraukia nuoširdus ir atviras grupės narys Šenas. (N-16)

 

Gražuolė ir Sebastianas: draugai visam gyvenimui

Belle and Sebastian, Friends for Life
Rež. Clovis Cornillac
Vaid. Félix Bossuet, Clovis Cornillac, Tchéky Karyo, Anne Benoît, Lilou Fogli
(Prancūzija, 2017, liet. įgars., 1.37)

17 d.– 12 val. („Karlsono kinas“)

Gražuolė – trijų pūkuotų šuniukų mama, o Sebastianas – narsus dvylikametis. Jo tėtis su nauja žmona ruošiasi kraustytis į Kanadą, tačiau Sebastianas nenori palikti senelio. Be to, netikėtai atsirado problemų – iš niekur apsireiškė ankstesnis Gražuolės šeimininkas Jozefas, grasinantis susigrąžinti ją ir jos šuniukus. Sebastianas nori apsaugoti savo geriausią draugę ir mažylius.

Rekomenduojama nuo 10 metų.

 

Meilės širdis
Serce miłości
Rež. Łukasz Ronduda
Vaid. Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka
(Lenkija, 2017, lenkų k., angl., liet. subt., 1.19)

17 d.– 14.10

Pasakojimas apie dviejų šiuolaikinių lenkų menininkų Wojciecho Bąkowskio ir Zuzannos Bartoszek audringus santykius. Abu jie yra dideli narcizai, tad tarpusavio bendravimas vis balansuoja ant meilės ir neapykantos ribos. Jie ir aistringi, ir trapūs kaip krištolas, mėgstantys įsikūnyti į kitas asmenybes ir patirti svetimas emocijas, pykstantys dėl vienas iš kito pavogtų sapnų ir svajonių, nuolat kvestionuojantys ribą tarp realybės ir fikcijos, performanso ir egoizmo, asmeniškumo ir viešumo. (N-16)

 

Sėkmės
Good Luck
Rež. Ben Russell
(Prancūzija, Vokietija, 2017, serbų k., angl., liet. subt., 2.23)

17 d.– 16 val.

600 metrų gylyje tik žibintuvėlių šviesos apšviečia sunkiai valstybinėje Serbijos kasykloje dirbančių žmonių veidus. Kurtinantis aparatų garsas, nuo sprogimų drebančios biuro sienos ir karo iškankinti šachtininkai šiame filme randa savo atspindį kitame kontinente – tropikų karštyje, nelegalioje aukso kasykloje Suriname, kur vandens pompos riaumoja po akinančia saule. Kai Saramaccanas Maroonas, ieškodamas aukso, į purvą pila gyvsidabrį, ant jo rankų susidaro sidabriniai ratilai. Nufilmuotas su Super 16 mm juosta, jungiantis tamsą ir šviesą, šaltį ir karštį, Šiaurę ir Pietus. (N-13)

 

Po medžiu
Undir trénu

Rež. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Vaid. Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson, Þorsteinn Bachmann
(Islandija, Danija, Lenkija, Vokietija, 2017, isl. k., angl., liet. subt., 1.29) 

17 d. – 19 val.,21 d. – 14 val. (seansas senjorams)

„Pasukęs į kairę“ jaunas vyras Atlis pargrįžta į tėvų namus ir tęsia teisinę dvikovą su žmona dėl 4 metų dukrelės globos. Atlis netrunka pajausti karo atmosferą ir pas tėvus, kurių ilgalaikis konfliktas su kaimynais įgauna nevaldomą pagreitį. Iš pradžių jie ginčijasi dėl kieme išsikerojusio seno medžio, vėliau smulkios niekšybės iššauga į rimtus išpuolius: apgadinamas nekilnojamasis turtas, išleidžiamas oras iš automobilių padangų, dingsta katinas. (N-13)

 

Silvana
Rež. Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis
Dalyv. Silvana Imam
(Švedija, 2017, švedų, liet. k., angl., liet. subt., 1.35)

17 d.– 21 val., 21 d. – 21.20
 

„Sužlugdykim patriarchatą!“ – nuo scenos šaukia švedų hiphopo atlikėja Silvana Imam. Jos visų dainų tekstai yra autobiografiški. Jos tėtis kilęs iš Sirijos, mama – iš Lietuvos. Pati Silvana į Švediją atvyko būdama vos kelerių metų. Save ji apibūdina kaip lesbietę, feministę ir antirasistę pankreperę, o Švediją laiko šlykščia šalimi, kur konservatyvi visuomenė kupina ksenofobijos. Filme užfiksuotas Silvanos kelias į šlovę nuo pirmųjų žingsnių 2014 m. (N-16)

 

Ava
Rež. Léa Mysius
Vaid. Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano
(Prancūzija, 2017, pranc., rusų k., angl., liet. subt., 1.45)
18 d. – 11.50 („Karlsono kinas“)


Trylikametė Ava su mama vasarą leidžia Atlanto vandenyno pakrantėje. Ava serga nepagydoma akių liga ir tai turbūt paskutinė vasara, kai ji dar gali šiek tiek matyti. Jos mama stengiasi dukrai sukurti geriausias vasaros atostogas. Tačiau vieną dieną Ava pavagia didelį juodą šunį, kuris priklausė griuvėsiuose besislapstančiam vaikinui… Vasara Avai išties taps įsimintiniausia.

Rekomenduojama nuo 14 metų

 

Kandelarija
Candelaria
Rež.Jhonny Hendrix Hinestroza
Vaid. Verónica Lynn, Alden Knigth, Philipp Hochmair, Manuel Viveros
(Kolumbija, Vokietija, Norvegija, Argentina, Kuba, 2017, isp. k., angl., liet. subt.,1.30)

18 d. – 14 val.,20 d. – 15 val. (Seansas senjorams)

1991-ieji, Havana. Pasibaigus Šaltajam karui ir griuvus Tarybų Sąjungai, Kuboje įsigalioja griežtas prekybos embargas. Tik 75-erių Kandelarijos ir metais vyresnio Viktoro gyvenimas lieka toks pat. Rutiną nutraukia Kandelarija, parsinešusi darbe rastą vaizdo kamerą. Pora mėgina nufilmuoti save, kai šoka, bučiuojasi ir mylisi. Jie taip įsijaučia, kad pamiršta Kandelarijos ligą. Vieną dieną kamera dingsta. Nerimaudamas netekti sugrįžusios laimės ir džiaugsmo Viktoras išsiruošia į pavojingiausią Havanos rajoną. (N-13)

 

Sūnaus globa
Jusqu‘a la garde

Rež. Xavier Legrand
Vaid. Denis Menochet, Léa Drrucker, Thomas Giora, Mathilde Auneveux, Saadia Bentaïeb
(Prancūzija, 2017, pranc. k., angl., liet. subt., 1.30)

18 d.– 16 val.


Abu tėvai kovoja dėl nepilnamečio sūnaus globos. Miriam yra pasiruošusi padaryti bet ką, kad nei jai, nei sūnui Žiuljenui nebereikėtų susidurti su Antuanu, vaiko tėvu. Vyras teisme įrodo esąs rūpestingas, be pagrindo apkaltintas smurtavimu, todėl teismo nuosprendžiu vaiko globa atitenka abiem tėvams. Draskomas augančio tėvų konflikto Žiuljenas rizikuos savo saugumu, kad apsaugotų tai, kas likę iš šeimos. (N-16)

 

Memuarai apie skausmą
La douleur
Rež. Emmanuel Finkiel
Vaid. Mélanie Thierry, Benoît Magimel, Benjamin Biolay, Shulamit Adar
(Prancūzija, 2017, pranc. k., angl., liet. subt., 1.40)
18 d. – 18 val.


Pagal autobiografinį Marguerite Duras romaną „Skausmas“ sukurtas filmas nukelia į nacių okupuotą Prancūziją. Rašytojas Robert’as Antelme’as, svarbus Prancūzijos rezistencijos judėjimo dalyvis, areštuojamas ir išsiunčiamas į koncentracijos stovyklą. Jauna jo žmona, taip pat rašytoja ir pasipriešinimo organizacijos narė Marguerite, yra draskoma nerimo dėl neaiškaus jo likimo ir slaptų santykių su bendru draugu. Išgyvendama nepakeliamą laukimo skausmą Marguerite įsivelia į šiurpą keliantį romaną su vietiniu kolaborantu, tikėdamasi taip priartėti prie Robert’o. (N-13)

 

Maria Callas: savais žodžiais
Maria by Callas: In Her Own Words
Rež. Tom Volf
Dalyv. Maria Callas
(Prancūzija, 2017, anglų, pranc. k., angl., liet. subt., 1.53)

18 d.– 20.10

Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Kadrai, filmuoti Super 8 mm juosta. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones: Aristotle’į Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves’ą Saint-Laurent‘ą, Johną F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų. (N-13)

 

Ilgesys
Ga‘agua

Rež. Savi Gabizon
Vaid. Shai Avivi, Asi Avivi, Neta Riskin, Yoram Tolledano, Shiri Golan, Ella Armony

(Izraelis, 2017, hebr. k., angl., liet. subt., 1.44)

19 d.– 15 val. (Seansas senjorams)

Pasiturinčiai gyvenančiam Arieliui paskambina studijų laikų mergina. Ji prašo susitikti, nes nori pasakyti du svarbius dalykus. Pirma, kai jie prieš dvidešimt metų išsiskyrė, ji buvo nėščia ir pagimdė nuostabų sūnų. Antras papasakotas įvykis visiškai pakeis Arielio gyvenimą. Šiame vidinio kelio filme atsiskleidžia subtilūs tėvystės aspektai. (N-13)

Bobbi Jene
Rež. Elvira Lind
Vaid. Bobbi Jene Smith, Or Schraiber
(Danija, Švedija, Izraelis, JAV, 2017, anglų k., liet. subt., 1.36)

19 d. – 17.10

Po sėkmingos karjeros „Batsheva“ šokių studijoje Izraelyje amerikietė šokėja Bobbi Jene nutaria savo gyvenime pradėti naują etapą. Ji palieka savo mylimąjį ir mokytoją Ohadą Naharin ir pradeda savarankišką karjerą JAV. Filme užfiksuotos didelės šokėjos pastangos atrasti ir sukurti savo stilių – intymų, novatorišką, drąsų. (N-18)

 

Ponia Fang
Mrs. Fang
Rež. Wang Bing
(Honkongas, Prancūzija, Vokietija, 2017, kinų k., angl., liet. subt., 1.26)

19 d.– 19.10

Poniai Fang prieš 8 metus buvo diagnozuota Alzheimerio liga. Specialistams nepavyko rasti efektyvaus gydymo, tad liga greitai progresavo. 2016 m. birželį likimo valiai palikta moteris jau nebeatpažino šeimos narių ir giminaičių, susirinkusių jos namuose. Ponia Fang nebekalbėjo ir beveik nejudėjo – ji lėtai merdėjo. Vaikai, draugai, kaimynai ir režisierius kartu su ligone praleis dešimt paskutinių dienų. Šio meistriško filmo dėka suvoksite, kad mirtis yra labai banali, bet vienija mus visus. (N-16)

 

Įžeidimas
L‘insulte
Rež. Ziad Doueiri
Vaid. Adel Karam, Rita Hayek, Kamel El Basha, Camille Salameh, Diamand Bou Abboud

(Prancūzija, Libanas, JAV, Belgija, Kipras, 2017, arabų k., angl., liet. subt., 1.52)

19 d.– 21 val.

Milijoniniame Beirute gyvena krikščionis mašinų mechanikas Tonis ir palestinietis musulmonas Jaseras, dirbantis statybose. Vieną dieną tarp jų kyla paprastas konfliktas dėl nutekamojo vamzdžio. Abu jaučiasi įsižeidę, bet nė vienas nemano atsiprašyti. Palaipsniui šis mažas konfliktas taip išauga, kad persikelia ne tik į teismo salę, bet ir į Beiruto gatves. (N-13)

 

Andrius
Rež. Algirdas Araminas
Vaid. Edvinas Menčikovas, Inga Brunzaitė, Donatas Banionis, Indrė Andrašiūnaitė, Irena Leonavičienė, Gediminas Karka

(Lietuva, 1980, liet. k., angl. subt., 64 min.)

20 d.– 17 val.
 

Vilniuje be tėvo auga nežabotos fantazijos dešimtmetis Andrius. Pavargusi nuo kasdienių rūpesčių mama negali jam skirti daug laiko. Andrius nemėgsta nei vidurinės, nei muzikos mokyklų. Tačiau jis turi ypatingą gebėjimą – ištaręs paslaptingus žodžius „bitė ritė baltaragė“, iškart pakliūva į savo svajonių pasaulį. Į Vilnių gastrolių atvažiuoja Prahos vaikų choras. Viena iš devynių atvykusių vaikų, mergaitė Jana, apsistoja pas Andrių. Netrukus jie susidraugauja ir nuotykiai prasideda. (N-7)

 

 

Šešėliuose
In the Shadows
Rež. Dipesh Jain
Vaid. Manoj Bajpayee, Shahana Goswami, Ranvir Shorey, Neeraj Kabi, Om Singh

(Indija, Jungtinė Karalystė, Vokietija, 2017, hindi, anglų k., angl., liet. subt., 1.57)

20 d.– 18.30

Senojo Delio turgaviečių lūšnyną vargiai pastebėsite žemėlapiuose. Niekas jo nerekomenduotų ir užsienio turistams. Čia gyvenantis pardavėjas savo krautuvėje mieliau užsiima detektyvo veikla ir keliuose televizoriuose stebi gatvių vaizdus, kuriuos fiksuoja jo paties paslėptos kameros. Vienišius stebi kaimynus, kitus prekeivius, atsitiktinius pirkėjus. Jį apsėda noras žūtbūt surasti skriaudžiamą vaiką, kurio aimanas nuolat girdi per plonas sienas. Tas berniukas iš tiesų kenčia nuo despoto tėvo, smarkiai baudžiančio už kiekvieną smulkmeną. (N-16)

 

Aritmija
Rež. Boris Chlebnikov
Vaid. Irina Gorbačeva, Aleksandr Jacenko, Vladimir Kapustin, Galina Averjanova

(Rusijos Federacija, Suomija, Vokietija, 2017, rusų k., angl., liet. subt., 1.56)

20 d.– 21 val.
 

Olegas – jaunas, talentingas paramedikas. Jo žmona Katia dirba sesele greitosios pagalbos priimamajame. Katia myli Olegą, tačiau jai trūksta vyro dėmesio ir ji pareiškia norinti skirtis. Tuo pat metu naujas Olego brigados vadovas imasi skyriaus reorganizavimo. Nauji darbo principai atrodo praktiškai neįgyvendinami. Profesinė krizė sutampa su asmeninio gyvenimo problemomis. Porai teks apsispręsti, kas jiems svarbiausia. (N-16)

 

Paskutinė atostogų diena
Rež. Arūnas Žebriūnas
Vaid. Lina Braknytė, Valerijus Zubarevas, Bronius Babkauskas, Kalju Karmas

(Lietuva, 1964, liet. k., angl. subt., 59 min.)

21 d.– 16 val.

 

Į kalnų supamą jūros užutekį įbrenda mergaičiukė taškuota suknele ir užtrimituoja senoviniu pašto rageliu. Tai – Vika, atostogaujanti prie jūros pas senelį žveją. Vasara baigėsi, laikas į mokyklą, šiandien pasiimti mergaitės atvyks tėvas. Pajūryje ji ne viena – čia prie berniukų kompanijos bando pritapti neseniai su tėvais atsikraustęs Romas. Susidraugavusi su berniuku, Vika atskleidžia didžiausią savo paslaptį – kalnų aidų kolekciją. Tačiau atostogos baigiasi išdavyste. (V)

 

Ilgas laimingas gyvenimas
Dolgaja ščastlivaja žyzn‘
Rež. Gennadij Špalikov
Vaid. Inna Gulaja, Kirill Lavrov, Jelizaveta Akuliševa, Oleg Belov, Larisa Burkova

(Rusijos Federacija, 1966, rusų k., angl., liet. subt., 1.12)

21 d.– 17.30
 

Vienintelis scenaristo Genadijaus Špalikovo režisūrinis darbas, kurį dabartiniai kino kritikai vadina to laikotarpio šedevru. „Ilgas laimingas gyvenimas“ sulaukė sėkmės tarptautinėje kino bendruomenėje, bet namuose nebuvo pripažintas. Filme pasakojama apie netikėtai autobuse užgimusią meilę. Užsimezga pokalbis, vėliau jie eina į teatrą, šoka bei planuoja ilgą ir laimingą gyvenimą kartu. (N-13)

Napalmas
Napalm
Rež. Claude Lanzmann
Dalyv. Claude Lanzmann
(Prancūzija, 2017, pranc., anglų k., angl., liet. subt., 1.40)

21 d.– 19.10

Tai istorija apie trumpą, bet jaudinantį susitikimą 1958 m. Šiaurės Korėjos sostinėje Pchenjane. Čia susitiko Prancūzijos delegatas ir korėjietė, Raudonojo Kryžiaus medicinos sesuo Kim Kun Sun. Ji ir režisierius Claude’as Lanzmannas kartu praleido vieną dieną. Po beveik šešiasdešimties metų, neturėdamas leidimo filmuoti, Lanzmannas vis tiek grįžta į Šiaurės Korėją. Kiekvienas jo „pavogtas“ kadras filme reprezentuoja baisų politinį režimą ir visišką gyventojų kontrolę. (N-13)

 

Šventa vieta
The Place
Rež. Paolo Genovese
Vaid. Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alba Rohrwacher, Vittoria Puccini, Rocco Papaleo

(Italija, 2017, it. k., angl., liet. subt., 1.45)

22 d.– 15 val. (Seansas senjorams)

Paslaptingas vyriškis, visada sėdintis prie to paties stalo tame pačiame restorane „Vieta“, sako galįs išpildyti svarbiausią kiekvieno žmogaus troškimą. Tačiau už tai šis turi įvykdyti neįprastą paslaptingojo vyro užduotį. Žmonių ryžtas padaryti bet ką dėl savo svajonės verčia susimąstyti apie žmogiškumo ribas ir humanizmo grūdą, slypintį net ir savanaudiškiausio individo širdyje. (N-13)

 

„Michelin“ žvaigždutės: virtuvės istorijos
Michelin Stars: Tales from the Kitchen
Rež. Rasmus Dinesen
(Danija, 2017, anglų, pranc., isp., danų, jap. k., angl., liet. subt., 1.22)

22 d.– 17.10
 

Gyvename laikais, kai žmonija yra pamišusi dėl maisto: fotografuojamas net ir kasdienis valgis, šlovinami virtuvės šefai, o socialinėje medijoje tarsi trofėjais giriamasi patiekalais. Šis dokumentinis filmas prasiskverbia pro blizgantį paviršių ir siūlo nuoširdų, tačiau be galo aštrų ir aktualų žvilgsnį į „Michelin“ žvaigždutes pelniusių šefų ir jų restoranų kasdienybę. (N-13)

 

Švelni naktis
Xiao Cheng Er Yue

Rež. Qiu Yang
Vaid. Li Shuxian, Sun Zhongwei, Ding Yaning
(Kinija, Prancūzija, 2017, kinų  k., angl., liet. subt., 15 min.)

22 d.– 18.50 (Su filmu „Tyli migla“)
 

Filme rūpestinga mama ieško dingusios be žinios paauglės dukters. Miestą jau seniai apgaubė naktis, o moters desperatiški bandymai vis atsimuša į abejingumo sieną. Ją apima kaltės jausmas. (N-13)

 

Tyli migla
Silent Mist
Rež.Miaoyan Zhang
Vaid. Chulan Hu, Wang Gufu, Yang Xiaojiang, Zhao Zuojun
(Kinija, Prancūzija, 2017, kinų k. angl., liet. subt., 1.41)

22 d.– 18.50

Apgaubus nakties tamsai, vandens kanalų išraizgytame Pietryčių Kinijos kaime ramybė apgaulinga. Gatvės šešėliuose slapstosi prievartautojas, ieškodamas naujos aukos. Pirmiausia nukenčia moksleivė Li. Auka mažiausiai rūpi jaunai porai, kuri vilioja lankytojus į siauroje gatvėje atidarytą restoraną. Nuosavą verslą sunkiai puoselėjančią šeimą dažnai aplanko storas ir įtakingas turtuolis, persmelkdamas jų kasdienybę baime, šantažu ir reketu. (N-13)

 

Jeigu...
If...
Rež. Lindsay Anderson
Vaid. Malcolm McDowell, David Wood, Richard Warwick, Christine Noonan, Rupert Webster
(Jungtinė Karalystė, 1968, anglų, lot. k., liet. subt., 1.52)

22 d.– 21.10

Šis filmas – tarytum Jeano Vigo juostos „Nulis už elgesį“ tęsinys. Ir istorija, ir forma tiesiog persunktos maištu. Veiksmas nukelia į 7 dešimtmečio mokyklą Anglijoje. Čia mokosi trys nekonformistai draugai: Mikas, Volosas ir Džonis. Juos prižiūrintiems vyresnių klasių mokiniams suteikiama visiška laisvė „auklėjant“ jaunuosius. Vaikinai tampa vyresniųjų tarnais, aptarinėjamais kaip sekso objektai, išnaudojamais ir nuožmiai baudžiamais. Tačiau trys draugai nesileidžia palaužiami. (N-16)

 

 

 

 

Atgal