VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Gamta

06.18. Stabdomas Vilniaus Sapiegų parko atnaujinimas

Po gyventojų protestų Vilniaus savivaldybė visgi nusprendė dar kartą stabdyti Antakalnio rajone esančio Sapiegų parko atnaujinimo projektą. Apie tai socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Išsaugokime Sapiegų parką" pirmadienį paskelbė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Sapiegų rūmų parkas Antaklanyje. Linos Petrauskienės (ELTA) nuotr.

„Noriu informuoti, kad po ilgų, giliamintiškų ir skausmingų apmąstymų stabdome Sapiegų parko projektą. Planavimo procesą pradėsime iš naujo dar šią savaitę. Projektas yra parengtas kokybiškai: atitinka užduotus kriterijus ir užduotį. Jam pritarė institucijos,Architektų rūmai ir t. t. Visgi manome, kad barokinio parko atkūrimas šiai vietai nėra pats geriausias sprendimas, kurį galima padaryti“, – rašo P. Poderskis.
Pasak jo, yra nutraukiama rangos darbų sutartis.

„Nutraukiame šiuo metu galiojančią rangos darbų sutartį. Statybinės tvoros šią savaitę bus išvežtos, o gyventojai galės leisti laiką parke“, – rašo P. Poderskis.

Antakalnio bendruomenė ėmė protestuoti, sužinojusi, kad savivaldybė, tvarkant Sapiegų parką, ketino iškirsti 300 medžių. Po viešos kritikos nuspręsta šį skaičių sumažinti maždaug trečdaliu. Tačiau bendruomenė ir su tuo nesutiko. Birželio 20 dieną buvo planuojama rengti koncertą „Už Sapiegų parko išsaugojimą".

Antakalnio bendruomenės atstovai tvirtina, kad 193 medžiai bus kertami, neatsižvelgus į jos siūlymus, neatlikus želdinių būklės bei nepaisant čia perinčių paukščių. Taip pat esą parko pertvarkymas planuotas, neatsižvelgiant į vientisą ansamblį.

Pirmą kartą Sapiegų parko rekonstrukcija buvo sustabdyta šių metų kovo mėnesį.

Projektą buvo planuota užbaigti iki 2020 metų.

Atgal