VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Gamta

01.23. Prasidėjo kasmetė akcija „Kaminukas“

Aplinkos apsaugos pareigūnai pradėjo aktyvią aplinkos oro taršos prevenciją ir neteisėto atliekų deginimo kontrolę. Tai tradicinė akcija „Kaminukas“, kuri vyks didžiojoje šalies dalyje iki pat žiemos pabaigos.

 pixabay.com nuotr.

Pagrindinė priemonė – patikrinimai pramonės bei gyvenamuosiuose rajonuose, kurių metu bus tikrinama, kaip eksploatuojamos katilinės ir kuro katilai, koks kuras deginamas. Didesnę taršą skleidžiantys šaltiniai bus nustatomi vizualiai, o tuomet imamasi visų priemonių išaiškinti galimus pažeidimus ir nustatyti pažeidėjus. Pasirinktinai bus tikrinamos transporto priemonių remonto dirbtuvės, garažų bendrijos, baldų gamybos ir medžio apdirbimo įmonės, ar jose nedeginama atliekų.

Su intensyviu šildymu susijęs oro taršos padidėjimas ypač juntamas individualių namų rajonuose, kur patalpos kartais šildomos naudojant net ir įvairias atliekas (pvz., dažytus, impregnuotus langų rėmus, duris, staktas, laminuotus baldus, rūbus, avalynę, plastikines talpas ar net labai kenksmingomis cheminėmis medžiagomis apdorotus pabėgius), o šioms degant į aplinką išsiskiria žmogaus sveikatai pavojingos medžiagos, kietosios dalelės, kurios kuo smulkesnės ir mažiau matomos – tuo pavojingesnės sveikatai. Oro tarša, kaip paskaičiavo Pasaulio sveikatos organizacija, kasmet yra atsakinga už 7 milijonus priešlaikinių žmonių mirčių visame pasaulyje. Dėl daugiau nei pusės mirčių kaltos iš židinių, atvirų krosnelių išmetamos smalkės ir suodžiai.

Akcija šalies regionų aplinkos apsaugos departamentuose (RAAD) vyks: Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Kauno – iki vasario 15 d.; Klaipėdos – iki vasario 18 d.; Utenos – iki vasario 28 d., Šiaulių – iki kovo 1 d.

Gyventojai raginami likti neabejingi ir apie pastebėtus galimus pažeidimus pranešti pareigūnams tiesiogiai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Atgal