VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Europos Sąjunga

06.13. Lietuva jau pasirengusi dirbti Europos prokuratūroje

Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Baudžiamojo proceso kodekso ir kitų įstatymų pataisas, kurios įteisina Lietuvos dalyvavimą Europos prokuratūros veikloje. Ši nauja institucija tirs Europos finansiniams interesams kenkiančias nusikalstamas veikas – sukčiavimą, pinigų plovimą, korupciją.

Reglamentas dėl Europos prokuratūros steigimo buvo priimtas 2017 m. spalio mėn. po ketverius metus trukusių derybų, prasidėjusių 2013 metais Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai.

„Lietuvos atstovas Europos prokuratūroje bus pavaldus šiai institucijai, tačiau dirbs Lietuvoje ir visus ikiteisminio tyrimo veiksmus atliks vadovaudamasis mūsų šalies įstatymais ir Reglamentu, o jo ištirtos bylos bus perduotos nagrinėti Lietuvos teismams – sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Tikimės, kad kovos su tarptautiniais finansiniais nusikaltimais patirtis padės ir mums padės dar sėkmingiau aptikti ir demaskuoti tokio pobūdžio nusikalstamas schemas, kenkiančius šalies ekonomikai ir finansams“.

Numatoma, kad Europos prokuratūra pradės veikti š. m. lapkričio pabaigoje. Jos steigime dalyvauja 22 ES narės iš 27. Šiuo metu vyksta šios institucijos kūrimo parengiamieji darbai: veikia ekspertų grupė, atrenkami Europos prokurorai, samdomi darbuotojai, rengiami reikiamų dokumentų projektai.

Europos prokuratūros būstinė – Liuksemburge.

Atgal