VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Europos Sąjunga

04.14. Vokietijos prezidentas tikisi, kad „Brexitas“ įvyks prieš Europos Parlamento rinkimus

Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmejeris (Frank-Walter Steinmeier) pagyrė Europos Sąjungą dėl „Brexito“ termino pratęsimo, bet teigė besitikintis, kad šalis pasirauks iš Bendrijos iki Europos Parlamento rinkimų gegužės 23 dieną.

„Buvo svarbu padaryti viską, kad būtų išvengta neigiamų padarinių, nes jos negali tapti nuolatiniu siaubu“, - teigė jis šeštadienį dienraščiui „Sueddeutsche Zeitung“ paskelbtuose komentaruose.


 Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmejeris. EPA-Eltos nuotr.
Europos Sąjungos lyderiai šią savaitę pratęsė Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos terminą iki spalio pabaigos, bet pareiškė, kad šalis galėtų pasitraukti ir anksčiau, jeigu būtų susitarta dėl išstojimo. F. V. Šteinmejeris išlieka skeptiškas dėl Jungtinės Karalystės dalyvavimo artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose idėjos.

„Būtų geriausia, jeigu Didžiosios Britanijos parlamentas pasiektų konstruktyvią daugumą dėl pasitraukimo susitarimo kaip įmanoma greičiau, dar prieš rinkimus gegužės pabaigoje“, - teigė jis.

F. V. Šteinmejeris patvirtino, kad „Brexitą“ tampa vis sunkiau suprasti ir paaiškinti. Tačiau jis yra gili žaizda su milžiniškais padariniais tiek Didžiajai Britanijai, tiek visai Europos Sąjungai.

Atgal