VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

Ekonomika

12.14. Ūkio ministerija skiria 32 mln. eurų švaresnėms gamybos technologijoms diegti

Ūkio ministerija siūlo 32 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų verslui, norinčiam diegti aplinką tausojančias technologines inovacijas. Pasinaudodamos šia priemone bendrovės galėtų užtikrinti ne tik švaresnę, bet ir efektyvesnę gamybą, teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Efektyvi gamyba ir ekologiška mąstysena - tai du tarpusavyje susiję verslo vystymo žingsniai. Vartotojai kuo toliau, tuo labiau dėmesį kreipia ne tik į patį produktą, bet ir jo gamybos procesą, tai yra kad jis būtų pagamintas nedarant žalos aplinkai. Tai ypač aktualu gamybos įmonėms, kurios gamybos procese sunaudoja daug elektros energijos, gamtos išteklių ir daro didžiausią poveikį aplinkai“, - sako ūkio ministras V. Sinkevičius.
Investicijos į materialųjį turtą pagal šią priemonę sudarytų galimybę verslui diegti švaresnės gamybos inovacijas, mažinančias neigiamus klimato kaitos ir šiltnamio efekto padarinius, taršos poveikį aplinkai ir tausojančias gamtos išteklius. Šios investicijos taip pat leistų pakartotinai perdirbti atliekas ir jas panaudoti naujų produktų gamybai.

Atgal