VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

VISUOMENĖ

2024.05.31. Eureka!

Algimantas Lelešius

1941 m. tremtinys

Kazlų Rūdos Garbės pilietis

                      Taip mintyse sušukau gegužės 31-sios dienos rytą.

                      Kurį laiką mūsų mieste tvyro įtampa dėl futbolo stadiono likimo. Vieni už stadiono palikimą ten pat, kur jis yra puse amžiaus, kiti – už perkėlimą į kitą vietą. Labai abejotinas sprendimas, nes stadionas pamiškėje gali likti be žiūrovų.

                      Šiaip ar taip, akivaizdu, kad Kazlų Rūda niekad netaps futbolo grandu. Reikia ieškoti kitų veiklos krypčių, artimesnių kazlųrūdiečių prigimčiai. Šioje srityje yra pasiekimų. Turiu galvoje skvero medžio skulptūras. Įspūdingo dydžio, įtaigias dailininko Vyto Apučio ir įdomias Kazlų Rūdos istorinių, galima sakyti ir legendinių įkūrėjų brolių Kazlų. Pastarosios buvo sukurtos stebėtinai greitai, per 2-3 dienas skulptorių, meistriškai naudojusių elektrinius pjūklus.

                      Turiu padaryt netolimos praeities (apytikriai prieš 40 metų) intarpą. Kazlų Rūdos vidurinės mokyklos mokytojai ir moksleiviai, turistai enuiziastingai mėgdavo keliauti. Po Lietuvą su palapinėm ir kuprinėm. Per žiemos atostogas į Ukrainos Karpatus, vasarą – į Krymą. Kryme prie Jaltos yra meniškai įtaigus „Pasakų slėnis“. Įspūdingo dydžio pasakų personažų skulptūros. Palikdavo nepamirštamą, užburiantį įspūdį.

                      Kodėl mes, kazlųrūdiečiai, negalėtume sukurti savo „Pasakų ir ne pasakų slėnį“? Toje didelėje erdvioje Pievų gatvės pievoje, kurią norim neprotingai paversti stadionu. Čia būtų kiek paslaptinga, ideali erdvė menininkams. Reikia sudaryti, galimai, daugiametį projektą. Temos: Eglė – žalčių karalienė, kitos lietuvių pasakos, Lietuvos istorija (galima būtų padaryti medines kopijas: Laisvės kario (Raitelio) prie Kauno pilies (skulpt. A. Sakalauskas),įspūdingiausio paminklo Vytautui Didžiajam Marijampolės Vytautų parke (skulpt. Julius Narušis), M.K.Čiurlionio kūrybos tema, modernia, ypač jaunimui patinkančio, Hario Poterio tema pvzd. Haris Poteris skrenda ant didžiulio paukščio).

                      Aišku, negalima skubėti. Svarbiausia – medžio skulptūros turi būti meniškos, įspūdingo dydžio. Tas „pasakų ir nepasakų slėnis“ turi būti kūriamas, gal net, dešimtmečius. Jis turi įkvėpti kazlųrūdiečius. Kiekvienais metais jie turi džiaugtis naujomis atsirandančiomis skulptūromis. „Pasakų ir nepasakų slėnis“ turi tapti žinomas Lietuvoje, vilioti turistus ne tik iš Lietuvos.

 

 

 

Atgal