VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D.

VISUOMENĖ, AKTUALIJOS

03.01. Pavasaris prasidės šiluma, tačiau žiema dar neilgam sugrįš

Savaitės pradžioje orai dar bus pavasariški ir toliau tirpdys užsilikusį sniegą, tačiau antroje savaitės pusėje įsiveršianti šalta oro masė gali neilgam sugrąžinti žiemą. Sekmadienio naktį nedaug pasnigo rytiniuose šalies rajonuose, bet, nepaisant iškritusio šviežio sniego, sekmadienį ir toliau žengs pavasaris, LRT Radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė. Pasak jos, vakarinėje šalies pusėje vyraus nepastoviai debesuoti, su saulėtais tarpsniais, be kritulių orai, o įdienojus temperatūra daug kur kils iki 7-9 laipsnių šilumos. Virš rytinių rajonų telksis gana tankūs debesys su nedideliais krituliais – šlapdriba ir lietumi. Čia temperatūra bus žemesnė – apie 4-6 laipsnius šilumos. Panaši temperatūra numatoma ir pajūryje. Pirmoje dienos pusėje pūs pietvakarių, vakarų, o antroje dienos pusėje – jau šiaurės vakarų vidutinio stiprumo vėjas.

Pirmadienį, kovo 1-ąją, kritulių nenumatoma, naktį debesys prasisklaidys, tačiau vėjui nurimus po vidurnakčio pradės formuotis rūkas, pašalus balutes padengs plikledis. Žemiausia nakties temperatūra kris iki 1-4 laipsnių šalčio. Dieną vakariniuose, šiauriniuose rajonuose saulė vėl kaitaliosis su debesimis, oras šiuose regionuose šils iki 8-11 laipsnių šilumos, o pietrytiniuose rajonuose, kurie lėtai vaduosis iš rūkų ir žemų debesų skraistės, bus tik apie 5-6 laipsnius šilumos.

Panašūs pavasariški orai tęsis iki savaitės vidurio, o antroje savaitės pusėje jau gali įsiveržti šaltas oras, gal net neilgam sugrįš ir žiema, sakė sinoptikė.

 

 

Atgal