Tautos mokykla
09 30. L. Linkevičius: Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis - puiki proga ir vėl susitelkti
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 25-26 dienomis lankėsi su vizitu Klivlende, kur dalyvavo JAV Lietuvių bendruomenės XXI Tarybos sesijoje.
"Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Tai dar viena proga visam pasauliui pristatyti Lietuvą - modernią, inovatyvią ir kuriančią valstybę. Globalią Lietuvą, kurios dalis esate ir Jūs. Negalime skirstytis į ateivius ir išeivius. Turime veikti vieningai, mokėti didžiuotis savo ir savo tautiečių pasiekimais. Kelias, kuriuo ėjo JAV Lietuvių bendruomenė, yra labai svarbus ir išskirtinis, kuriant šiandieninę Lietuvą. Nuoširdžiai dėkoju už tai. Šimtmetis - puiki proga ir vėl susitelkti. Švęskime šimtmetį visame pasaulyje kartu", - sakė ministras kreipimesi į sesijos dalyvius.
Vizito metu ministras taip pat susitiko su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos metinio suvažiavimo dalyviais bei 2016 metų Tautinių šokių šventės komiteto atstovais, apsilankė Šv. Kazimiero parapijoje, padėjo gėlių ant Prezidento Antano Smetonos ir Sofijos Smetonienės kapų Visų Šventųjų kapinėse Čardone, taip pat aplankė Lietuvos Garbės konsulatą.
Ministrą vizito metu lydėjo Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, Lietuvos garbės konsulė Ingrida Bublys ir Lietuvos ambasados JAV ministrė patarėja Lyra Puišytė Bostroem.
Klivlende gyvena apie 14000 lietuvių kilmės gyventojų. JAV lietuvių bendruomenės Ohajo regiono skyriui vadovauja Nomeda Vučianienė, Ohajo valstijos Klivlendo skyriui - Algis Gudėnas. Klivlende veikia Aušros aukštesnioji lituanistinė ir Šv. Kazimiero lituanistinė mokyklos bei mokykla "Tėvynės Žiburėliai". Nuo 1915 m. leidžiamas laikraštis "Dirva", 1973 m. įsteigtas Lietuvių bendruomenės centras, įsikūręs rytiniame Klivlende. Klivlendo Rokfelerio parke 1930 m. įkurtas lietuviškasis sodas, kuriame pastatyti: Kunigaikštienės Birutės fontanas (1936 m.), akmeniniai Gedimino stulpai (1936 m.), Jono Basanavičiaus (1936 m.) ir Vinco Kudirkos (1938 m.) biustai. Maironio biustas statytas 1961 m., perstatytas 2010 m.