Sveikata
07 19. Svarbiausia - Jūsų saugumas
Prezervatyvai yra viena saugiausių kontracepcijos priemonių. O ką daryti jeigu prezervatyvas suplyšo?
Prezervatyvai– greičiausiai viena labiausiai vartotojų pasitikėjimą užsitarnavusių kontracepcijos priemonių visame pasaulyje. Šiandien pasaulyje kasmet panaudojama nuo 6 iki 9 milijardų prezervatyvų. Vis dėlto retai, bet sargiai plyšta. https;//www.sargiai.lt ekspertai pabrėžia, kad svarbu pirkti tik legalius, Europos Sąjungoje kruopščiai testuojamus ir patvirtintus ES institucijų, prezervatyvus. Nors esame tikri, kad perkate prezervatyvus tik legaliose ir patikimose jų pardavimo vietose, atitinkančiose visus standartus, vis dėlto norime pabrėžti, kad norint būti tikram ir mėgautis seksualiniu gyvenimu reikia rinktis tik kokybiškus prezervatyvus. Visoje Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje prezervatyvai yra kruopščiai testuojami ir patvirtinami ES Institucijų, patvirtinti ir legaliai parduodami prezervatyvai turi turėti specialų CE ženklą. Visuomet būkite tikri, kad Jūsų perkami prezervatyvai yra pažymėti CE ženklu. Net ir visiem labai gerai žinomi prezervatyvai durex gali būti nekokybiški, ne pačių Durex prekinio ženklo tūrėtojų pagaminti, o tiesiog geros kopijos. Taip pat, visi prezervatyvai turi turėti nustatytą galiojimo laiką arba gamintojo rekomenduojamą naudojimo laikotarpį, prieš pirkdami didesnį kiekį prezervatyvų visada įvertinkite jų galiojimo laiką ir niekada nenaudokite pasenusių apsisaugojimo priemonių.
Tačiau net ir patys patikimiausi prezervatyvai Jus apsaugo 85 – 98 proc. (Svarbu! - priklausomai nuo to, kaip naudojami). Plyšus prezervatyvui dažniausiai apima panika ir pasimetimas, o kaip tik tuo metu veikti reikia tiksliai ir žaibiškai. Sargiai.lt pateikia Jums pagrindinius žingsnius, ką daryti suplyšus prezervatyvui:
- Pirmasis žingsnis – nusiraminti. Tokios nelaimės nutinka, jūs nesate pirma ar paskutinė pora, kuriai suplyšo prezervatyvas. Gera naujiena yra ta, kad dauguma teisingai besielgiančių porų su situacija susitvarko be pasekmių.
- Nusiraminus reikėtų gerai apžiūrėti, ar makštyje neliko latekso gabalėlių. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją – ginekologą, jis profesionaliai apžiūrės ir, jeigu reikės, pašalins svetimkūnius. Neignoruokite šio žingsnio ir nesitikėkite, kad latekso gabalėliai pasišalins savaime. Įstrigę svetimkūniai gali sukelti nemalonų uždegimą ir galiausiai vis tiek teks apsilankyti pas gydytojus.
- Nepriklausomai nuo to, prezervatyvas plyšo prieš, ar po ejakuliacijos, jūs galite pastoti (skaidriame sekrete, išsiskiriančiame prieš ejakuliaciją, taip pat būna spermatozoidų). Tačiau apvaisinimas neįvyksta per sekundę, nėštumas gali prasidėti net po kelių parų, todėl dar turite laiko! Plyšus prezervatyvui, Jums reikia kuo greičiau išgerti skubios kontracepcijos tabletę. Jos parduodamos kiekvienoje vaistinėje, teiraukitės vaistinės darbuotojų, jie rekomenduos geriausią priemonę. Taip pat skubios kontracepcijos tabletėmis galite pasirūpinti iš anksto – tiesiog visada turėkite vieną pakuotę savo vaistinėlėje. Dar geriau, jeigu skubios kontracepcijos tabletes Jums individualiai paskyrė gydytojas, tiesiog eilinio vizito pas gydytoją – ginekologą metu paprašykite recepto skubiajai kontracepcijai. Visi skubios kontracepcijos būdai turi būti panaudoti daugiausiai per penkias dienas, tačiau čia galioja principas – kuo greičiau, tuo geriau! Kuo greičiau išgersite tabletę, kuo mažesnė tikimybė pastoti. Skubios kontracepcijos tabletės veikia keliais būdais – jos slopina ovuliaciją, apvaisinimo procesą ir neleidžia jau apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje. Tačiau nesibaiminkite, jeigu nėštumas jau prasidėjo (apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtino gimdoje), šios tabletės jo nenutrauks ir nepakenks vaisiui. Skubios kontracepcijos vartojimas nėra nėštumo nutraukimas!
- Jūs negalite pastebėti ženklų, rodančių, ar skubios kontracepcijos tabletės buvo veiksmingos, dabar protingiausia būtų nusiraminti ir laukti menstruacijų. Nepanikuokite, jeigu menstruacijos vėluoja iki savaitės, taip dažnai nutinka dėl patirto streso arba skubios kontracepcijos poveikio. Vis dėlto, šiuo metu siūlytume vengti žalingų nėščiai moteriai veiksnių, pavyzdžiui alkoholio.
- Pasirūpinkite, kad situacija nepasikartotų! Dažniausiai prezervatyvai plyšta dėl netinkamo jų laikymo ir naudojimo. Būkite tikri, kad prezervatyvo galiojimo laikas nėra pasibaigęs, jis nebuvo laikomas ant tiesioginių saulės spindulių ar ankštoje kišenėje. Naudokite tik tinkamo dydžio ir formos prezervatyvus bei nepamirškite lubrikanto! Daugiau apie taisyklingą prezervatyvų naudojimą ir dažniausiai pasitaikančias jų plyšimo priežastis siūlome pasiskaityti Sargiai.lt prezervatyvų enciklopedijoje.
Atgal