Skelbimai
Skelbimai 10 19
Priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistema tampa efektyvesnė
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija (toliau - LAMA BPO), įsteigta 2001 metų liepos 12 dieną ir vienijanti šešiolika aukštųjų Lietuvos mokyklų (LKA, KMU, KTU, KU, LKKA, LMTA, LVA, LŽŪU, MRU, VGTU, ŠU, VDA, VPU, VU, VDU ir ISM), organizuoja ir koordinuoja bendrąjį priėmimą į Lietuvos aukštąsias mokyklas.
2009 metais, prasidėjus mokslo ir studijų reformai, Švietimo ir mokslo ministras įgaliojo LAMA BPO vykdyti bendrąjį priėmimą į visas šalies aukštąsias mokyklas ir konkurso tvarka (remiantis geriausiųjų eilės sudarymo principu) nustatyti, kuriems stojantiesiems tenka valstybės finansuojamos vietos. Visų aukštųjų mokyklų sutarimu, LAMA BPO tuo pačiu metu vykdo ir bendrąjį priėmimą į valstybės nefinansuojamas vietas.
Nors stojantieji į šalies aukštąsias mokyklas bendrojo priėmimo pranašumus galėjo įvertinti jau tuomet, kai asociacija tik pradėjo savo veiklą (vienu prašymu jie galėjo pareikšti norą dalyvauti priėmimo konkursuose į daugelį skirtingų studijų programų), 2009 m. įvykusi mokslo ir studijų reforma atnešė daugybę pokyčių. Buvo pastebėta, kad tuometinė bendrojo priėmimo sistema nėra visiškai pritaikyta naujam studijų finansavimo principui įgyvendinti, neužtikrina efektyvaus bendrojo priėmimo proceso organizavimo. 2009 m. bendrojo priėmimo sistemoje dalyvavo jau 21 universitetas ir 23 kolegijos, veikė 38 bendrojo priėmimo punktai, tačiau priėmimo procesas tapo gremėzdiškas, pareikalavo didelių žmogiškųjų išteklių, neišvengta aukštųjų mokyklų vietinių interesų siekimo apraiškų. Susidarius tokiai situacijai tapo tikslinga įdiegti priėmimo sistemą, apimančią platesnį vadybos, aptarnavimo ir duomenų apdorojimo funkcijų mastą.
Imtis reikalingų pokyčių įgyvendinimo asociacijai pavyko 2010 m., gavus Europos socialinio fondo (ESF) paramą projekto Nr. VP1-2.1-ŠMM-01-V-02-005 "Priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos tobulinimas ir įdiegimas" įgyvendinimui. Projektas finansuojamas pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto "Mokymasis visą gyvenimą" priemonę "Švietimo kokybės užtikrinimo ir stebėsenos sistemų stiprinimas".
Vykdant vieną pagrindinių projekto tikslų - priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos tobulinimą, didinant jos techninį ir programinį funkcionalumą, kuriama ir diegiama bendrojo priėmimo informacinė sistema, LR teisės aktams adaptuojama programinė įranga, ėmė veikti LAMA BPO informacinis portalas. Jame visi besidomintys bendruoju priėmimu į Lietuvos aukštąsias mokyklas gali rasti naudingos informacijos teikiančius dokumentus, teisės aktus, sužinoti naujausią informaciją apie stojimo procesus, susipažinti su statistiniais bendrojo priėmimo duomenimis, aukštųjų mokyklų programomis ir priėmimo taisyklėmis, naudotis konkursinio balo skaičiuokle ir t.t.
Dėl naujos bendrojo priėmimo sistemos įdiegimo projekto vykdymo metu, 2010-2013 m., stojantiems į aukštąsias mokyklas nebereikia vykti į priėmimo punktus. Prašymus jie turi pateikti internetu, o brandos atestatų duomenys priėmimo sistemą pasiekia tiesiai iš duomenų bazės. Tik tie stojantieji, kurie vidurinį išsilavinimą įgijo anksčiau nei 2010 m., atestatus duomenims įvesti turi pateikti viename iš LAMA BPO bendrojo priėmimo punktų. Stojantiesiems taip pat nebereikia mokėti stojamosios studijų įmokos ir mokesčio už pageidavimų koregavimą.
LAMA BPO asociacijos prezidentas Pranas Žiliukas pastebi, kad elektroninėje terpėje vykstantis priėmimas į aukštąsias mokyklas itin patogus stojantiesiems: "Toks stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas būdas palengvina ir atpigina bendrojo priėmimo procesą stojančiajam, netrikdo vasaros planų."
Vykdant projektą taip pat buvo kuriama ir įgyvendinama bendrųjų stojamųjų egzaminų į meno ir pedagogikos studijų srities programas koncepcija. Norintys studijuoti menų studijų srities ir meno pedagogikos studijų programas privalo laikyti stojamąjį egzaminą, o siekiantys gauti pedagogo kvalifikaciją - praeiti motyvacijos vertinimą. Stojamasis kūrybinių gebėjimų egzaminas sudaro didžiausią konkursinio balo dalį, o motyvacijos vertinimas turi tik rekomendacinį pobūdį ir gali prie konkursinio balo pridėti 1 arba 2 papildomus balus. Į valstybės finansuojamas vietas be šių egzaminų ir motyvacijos vertinimo stojantysis patekti negali. Vilniaus pedagoginiame universitete rengtų šokio, dailės, muzikos ir teatro stojamųjų egzaminų atsakingoji administratorė, muzikos katedros lektorė Daiva Žitkevičienė pastebėjo, kad jau antrus metus iš eilės organizuojamas motyvacijos vertinimo testas stojantiesiems į švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas itin naudingas. "Motyvacijos ir stojamųjų egzaminų vertinimo komisijos nariai džiaugiasi, kad į motyvacijos vertinimo sesiją atvykę stojantieji ne tik patikrina savo apsisprendimo tapti mokytojais tvirtumą, bet ir pasirengia atsakingai žvelgti į būsimas studijas."
Siekiant dar vieno projekto "Priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos tobulinimas ir įdiegimas" tikslo įgyvendinimo - tobulinti priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemą gerinant sistemos dalyvių kompetenciją užtikrinant priėmimo proceso efektyvumą ir žinomumą - organizuojami mokymai priėmimo sistemos operatoriams-konsultantams, aukštųjų mokyklų priėmimo komisijų ir stojamųjų egzaminų vertinimo komisijų nariams. Taip keliama jų profesinė kvalifikacija, gerinami darbo įgūdžiai ir profesionalumas. Taip pat su priėmimo į aukštąsias mokyklas organizavimu siekiama supažindinti visuomenę. LAMA BPO pagrindinės būstinės konsultantai prieš stojimo į aukštąsias mokyklas pradžią aplanko šalies mokyklas, pristato bendrojo priėmimo procesus ir atsako į abiturientams ir jų tėvams rūpimus klausimus. LAMA BPO asociacija taip pat organizuoja kasmetinę Aukštųjų mokyklų mugę.
Tikimasi, kad projekto rezultatas bus efektyvi bendrojo priėmimo sistema, naudojama visoms Lietuvos aukštosioms mokykloms aptarnauti ir teikti informaciją visuomenei bei švietimo valdymo institucijoms. Sistema naudosis visos Lietuvos abiturientai, informacinėmis priemonėmis bus vykdoma informacijos apie priėmimo procesą sklaida. Tai užtikrins, kad abiturientams kasmet bus išplatinama informacija apie priėmimo proceso naujoves ir galimybes. Inovatyvi sistema bus naudinga visoms aukštojo mokslo institucijoms, nes leis atlikti priėmimo proceso analizę ir identifikuoti tobulintinas sritis.
Apmokyti darbuotojai - operatoriai ir priėmimo komisijų nariai - galės efektyviai atlikti užduotis bendrojo priėmimo metu bei kvalifikuotai konsultuoti stojančiuosius.
Iš viso bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas sistemos pertvarkai iš Europos socialinio fondo numatyta skirti daugiau nei 4 mln. litų. Projekto trukmė - 36 mėn., jį planuojama įgyvendinti iki 2013 m. rudens.
Užs. Nr. LAF - 15/2011
Marijampolės rajono apylinkės teisme iškelta civilinė byla Nr. 2-2680-399/11, pagal ieškovės Odetos Baranauskaitės ieškinį atsakovui Tadui Plečkaičiui, gimusiam 1986-08-14, dėl santuokos nutraukimo dėl kito sutuoktinio (atsakovo) kaltės. Atsakovui viešo paskelbimo būdu įteikiamas –teismo šaukimo nuorašas ir pranešama, kad byla paskirta nagrinėti parengiamajame teismo posėdyje 2011-11-03 d., 9 valandą Marijampolės apylinkės teisme (Kauno g. 8, Marijampolė). Jeigu atsakovas neatvyks į parengiamąjį teismo posėdį teismas išnagrinės bylą teismo posėdyje (iš esmės) jam nedalyvaujant. Procesiniai dokumentai –teismo šaukimas laikomas įteiktas pranešimo paskelbimo spaudoje dieną.
Nr. 958
Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau –PKPD) skelbia viešą patalpos nuomos konkursą.
1. Paraiškas dalyvauti konkurse teikti užklijuotuose vokuose iki 2011 m. lapkričio 3 d. 17 val.
2. Patalpos adresas: Ramoniškių pasienio kontrolės punktas –Ramoniškių kaime, Šakių rajono savivaldybėje.
3. Nuomos trukmė –5 metai.
4. Konkurso sąlygas atsiimti adresu: 7 kab., Gedimino pr. 26, 01104 Vilnius.
5. Paraiškas konkursui teikti adresu: Ingrida Papaurėlienė, 7 kab., Gedimino pr. 26, 01104 Vilnius.
6. Papildoma informacija teikiama tel.: 8 5 243 0604.
7. Komisijos posėdis įvyks 2011 m. lapkričio 4 d. 14 val. adresu: Gedimino pr. 26, 01104 Vilnius.
8. Pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui be PVM, sumokėti iki komisijos posėdžio, įvyksiančio 2011 m. birželio 3 d., į banką Swedbank, AB, a. s. LT50 7300 0100 9827 5967, banko kodas 73000, įmonės kodas 300147455.
9. Vokuose kartu su prašymu turi būti pateikti visi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gruodžio 14 d. nutarime Nr. 1524, jo 2002 m. lapkričio 22 d. pakeitime Nr. 1814, 2007 m. gegužės 26 d. pakeitime Nr. 485 bei 2009 m. rugpjūčio 19 d. pakeitime Nr. 947 reikalaujami dokumentai bei pažymos apie įmonės įsiskolinimą Valstybinio socialinio draudimo fondui ir valstybės biudžetui.
10. Konkurso laimėtojas savo lėšomis įsirengia patalpą su atskiru įėjimu, asmenų ir prekių judėjimo stebėjimui ir kontrolei įrengia vaizdo stebėjimo kamerą bei visus darbus derina su Ramoniškių PKP statinio projekto architektu.
11. Konkursą laimi tas pretendentas, kurio pasiūlyta mėnesinė nuompinigių suma bus didžiausia.
Nr.959
2011-09-29 Radviliškio rajono apylinkės teismo nutartimi atsakovei Renatai Zaleckytei, gimusiai 1977-08-01, paskutinė žinoma gyvenamoji vieta:
Radviliškio m., Pievų g. 2-2, interesams atstovauti civilinėje byloje dėl tėvų valdžios apribojimo pagal ieškovės Reginos Zaleckytės ieškinį paskirtas kuratorius advokatas Vigintas Strička. Parengiamasis teismo posėdis paskirtas 2011 m. lapkričio 4 d. 9.00 val.
Nr.960
Atgal