VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Rinkimai

12.06. Jaučiu atsakomybę už Vilniaus ateitį

Artūras Zuokas

 

Priėmiau sprendimą – sieksiu vilniečių pasitikėjimo ir kandidatuoju į Vilniaus mero postą 2019 metais. Gyvenu Vilniumi – miestu, kurį mes visi kuriame, kuriam sugrąžinome optimizmą, kuriame kiekvienam vilniečiui būtų gera gyventi. Dirbti Vilniui ir vilniečiams man visada buvo didelė garbė ir atsakomybė. Deja, Vilnius šiandien - kaip didelis laivas jūroje be krypties ir tikslų, todėl mes visi drauge turime nuspręsti, į kurią pusę jis plauks. 

Vilniaus strateginis planas Vilnius 2001-2020 artėja prie pabaigos, vėluoja Vilniaus bendrojo miesto plano parengimas ir tvirtinimas, todėl miestas neturi nei plano, nei strategijos ateičiai. 

Sprendimas siekti Vilniaus mero posto paskelbtas viešojo transporto stotelėje

Be esminių miesto strateginių dokumentų miestas negali kryptingai vystytis ir aš jaučiu atsakomybę už Vilniaus ateitį. Nuolat bendrauju su vilniečiais apie miesto perspektyvas, problemas, žmonių lūkesčius ir kasdieninius poreikius. Dauguma mano sutiktų žmonių turi puikių idėjų ateities Vilniui - patys naudingiausi ir aktualiausi pasiūlymai galėtų ir turėtų tapti Vilniaus strategijos dalimi. Visi, turintys gerų idėjų, turėtų tapti miesto strategijos kūrėjais. Vilniaus Gedimino bokšte, susirinkę su vilniečiais, savo sričių profesionalais, jau pradėjome diskusijas dėl Vilniaus strategijos iki 2035 metų.  

Palikau Vilnių pasirengusį didžiuliam istoriniam šuoliui į priekį. 2015 metais, baigęs kadenciją, ant stalo merui palikau raštą su šimtu svarbių miestui projektų. Vieni jau turėjo leidimus statybai, kiti buvo projektuojami, ruošiami dokumentai ES paramai gauti. Deja, didžioji dauguma svarbių miestui projektų buvo padėti į stalčių ar įstrigo biurokratijos brūzgynuose. Tai reiškia, kad vilniečiai prarado ketverius metus, per kuriuos jau galėjo turėti naują modernų gatvių apšvietimą, rekonstruotus Reformatų skverą, Misionierių sodus, Olandų žiedo, Žirnių ir Liepkalnio dviejų lygių sankryžas, 5 naujus darželius, nuomojamus būstus jaunoms šeimoms, Japonišką sodą Šnipiškėse, rekonstruotas Neries krantines, kompleksiškai sutvarkytus daugiabučių namų kiemus su įrengtomis papildomomis parkavimo vietomis ir viešomis erdvėmis. 20 tūkstančių vietų Nacionalinis stadionas, Lazdynų baseinas jau džiugintų vilniečius.

Priminsiu, kad Konstituciniame teisme laimėjus ilgai trukusią kovą su Vyriausybe ir įrodžius, jog Vilnius ilgus metus buvo skriaudžiamas finansiškai, išėjau palikdamas miestą su gerokai didesniu biudžetu ir gerokai didesnėmis galimybėmis - tokiomis, apie kurias per paskutinę savo kadenciją galėjome tik pasvajoti. Prasidėjęs naujas ES paramos laikotarpis Vilniui garantavo daugiau nei 300 mln. eurų ES lėšų, tačiau iki šio momento Vilniaus valdžia sugebėjo gauti tik 5 proc., t.y. vos 18 mln. eurų ES paramos. 

Vienas svarbiausių darbų būsimoje kadencijoje bus nemokamo transporto užtikrinimas vilniečiams. Kalbėjausi su sėkmingai nemokamo transporto projektą įgyvendinusios Talino savivaldybės darbuotojais, su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros ministre, atlikta išsami „Civitta” ekspertų studija su labai konkrečiais skaičiavimais, kaip šią idėją galima būtų sėkmingai įgyvendinti ir Vilniuje. Net 87 proc. vilniečių yra už nemokamą viešąjį transportą, ir tai dar didesnė paskata siekti, kad turėtume nemokamą, kokybišką viešąjį transportą, daugiau juo besinaudojančių žmonių, o kartu - mažesnes spūstis, mažesnę oro taršą, triukšmą ir didesnį gyventojų mobilumą. 

Susitikimuose su vilniečiais išgirstu daug idėjų, kurias, gavus jūsų pasitikėjimą – galėčiau paversti realybe. Esu ne kartą įrodęs, kad idėjas moku paversti darbais. 

Kviečiu visus tapti Vilniaus strategais ir siūlyti idėjas www.laimingasvilnius.lt

Atgal