VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Politika, aktualijos

11.26. Kariuomenė neprieštarautų privalomiems skiepams – imunitetą turinčiųjų skaičius ir taip kone 97 procentai

 Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas majoras Andrius Dilda teigia, kad siūlymams įvesti privalomą skiepijimąsi profesinės karo tarnybos atstovams karinė vadovybė neprieštarauja. Anot jo, kariai, suvokdami vakcinacijos svarbą jų veiklai, ir taip noriai skiepijasi.  

„Karinės vadovybės neprieštarautų tokio įstatymo įvedimui, nes tai didelės įtakos mūsų veiklai neturėtų. Visos kariuomenės mastu imunitetą turinčių karių, tarp jų ir pasiskiepijusių, ir persirgusių, yra beveik 97 proc. ir jokio susiskaldymo vakcinacijos klausimu nėra. Kariai skiepijasi gan noriai, nes supranta, kad mes kariuomenėje neveikiame individualiai, tai nėra vieno žmogaus darbas, dirbame skyriais, grupėmis, todėl vienam žmogui susirgus, tiesiog iškristų didesnė grupė žmonių“, – sakė A. Dilda.

I. Budzeikaitės/Lietuvos kariuomenės nuotr.

„Dėl susiklosčiusios situacijos pasienyje, kur kariai padeda valstybės sienos apsaugos tarnybai, tai mums reikia išlaikyti kiek įmanoma mūsų personalą parengtyje, todėl tai irgi viena iš priežasčių, kodėl kariai neprieštarautų priverstiniam skiepijimui“, – teigė A. Dilda bei pridūrė, kad prie požiūrio į skiepus prisideda ir paramedikai, nuolat teikiantys informaciją apie vakcinų svarbą pandemijos valdymui.

Sveikatos apsaugos ministerija svarsto kai kurių profesijų atstovams, dirbantiems su pažeidžiamos sveikatos žmonėmis arba aplinkoje, kur virusas linkęs plisti labiau negu kitur, įvesti privalomą skiepijimąsi nuo COVID-19. Numatoma, kad privalomai skiepytis turėtų socialinių paslaugų, švietimo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Taip pat svarstoma į sąrašą įtraukti profesinės karo tarnybos ir viešojo administravimo darbuotojus.

Atgal