VALSTYBĖS LAIKRAŠTIS. ĮSTEIGĖ DR. J.BASANAVIČIUS 1917 M. VASARIO 28 D..

Politika, aktualijos

10.26. Lietuvos verslo forumas Dubajuje tiesia naujus eksporto tiltus su pasauliu

Tarptautinėje parodoje „Expo 2020“ Lietuva šiemet prisistatė per tvarumo prizmę ir, remdamasi Lietuvos pozicionavimo užsienyje strategija „Co-Create“ („Atvira kurti kartu“), kvietė pasaulio šalis drauge kurti tvarią ateitį. Lietuvos nacionalinės dienos parodoje ašimi tapo Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų verslo forumas, kuriame dalyvavo pusšimtis lyderiaujančių Lietuvos įmonių ir verslo atstovų. Vizito metu taip pat vyko verslo susitikimai skirti aptarti dvišalės prekybos ir investicijų galimybes.

Kiekvienai iš 192 parodoje „Expo 2020“ dalyvaujančių valstybių organizatoriai paskyrė nacionalinę dieną, kurios metu šalys prisistato renginio lankytojams ir pasauliui. Lietuvos nacionalinę dieną – spalio 22 d., reikšmingą programos dalį sudarė dėmesys Lietuvos verslo potencialo pristatymui pasauliui. Pirmą kartą pasaulinėje parodoje organizuojamą verslo forumą pristatė Lietuvos Respublikos ambasada Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Lietuvos verslumo ir eksporto skatinimo agentūra „Versli Lietuva“, Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra „Litfood“ ir kiti partneriai.

Turime kuo pasididžiuoti pasaulyje

Lietuvos ekonomikos galimybes pasauliui verslo forume pristačiusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pažymėjo, kad augantys verslai ir startuoliai renkasi Lietuvą dėl daugelių priežasčių: puikios verslo aplinkos, technologinės lyderystės, aukštos kompetencijos profesionalų, patikimų ir aukštą kokybę garantuojančių Lietuvos pramonės verslo partnerių.

„Esame sukaupę didelių pasiekimų ir laimėjimų bagažą, turime ryškių asmenybių, pasižyminčių veržlumu, lankstumu, vizionieriškumu. Lietuva atvira priimti užsienio startuolius, pažangius užsienio verslus bei eksportuoti savo produkciją, pasirengusi kartu spręsti globalius iššūkius kylančius aukštųjų technologijų, biotechnologijos, lazerių, fintech srityse. Lietuvoje verslas bendradarbiauja su mokslu, o šalies mokslininkai jau pelnė pasaulinį pripažinimą. Esame žingsniu priekyje daugelyje sričių, valstybiniu lygmeniu palaikome inovacijas, todėl esame įdomūs pasauliui kaip patikimi partneriai“, – teigė A. Armonaitė.

Kuriame ir įgyvendiname tai, apie ką kiti tik kalba

Nacionalinio paviljono erdvėse ir verslo forumo metu Lietuvos ekonominis potencialas buvo pristatomas pabrėžiant šalies verslo inovatyvumą ir gebėjimą kartu kurti globalius ateities sprendimus, kurių pavyzdžiais verslo forume dalinosi Lietuvos verslo lyderiai iš įmonių „Auga Group“, „Geld Baltic“, „Solitek“, „Elinta Charge“, „Inbalance Grid“, „Femtika“, „Caszyme“, „Ondato“, „Telesoftas“.

„Verslo forumo metu didelis dėmesys teko tvarumui, kurį Lietuvos įmonės jau diegia spręsdamos pasauliniu mastu kylančius iššūkius ir yra pajėgios pasiūlyti naujus pažangius sprendimus. Džiugu, kad Lietuvos verslas apie rytdienos perspektyvas kalba jau šiandien, keičia įprastinį mąstymą ir atveria naujas galimybes savo verslo ir Lietuvos ekonomikos konkurencingumui“, – sako  „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė.

 

Žemės ūkio ir maisto pramonė yra vienas pagrindinių Lietuvos ekonomikos sektorių, kuriančių pažangioms valstybėms itin patrauklius aukštos pridėtinės vertės, inovatyvius bei tvariai pagamintus produktus.

„Galime didžiuotis, jog šiandien JAE ir visam pasauliui galime pasiūlyti ne tik inovatyvių sprendimų, bet ir išskirtinių lietuviškos kilmės maisto produktų bei gėrimų, kuriuos eksportuojame net į daugiau kaip 150 pasaulio šalių. Dvišaliame verslo forume įmonių „Geld Baltic“ bei „AUGA group“ pristatytos maisto produktų gamyboje ir žemės ūkyje diegiamos inovacijos, tokios kaip 3D užkandžių spausdintuvas arba pirmasis pasaulyje profesionaliam naudojimui skirtas nulio emisijų traktorius tik dar labiau sustiprina mūsų valstybės įvaizdį ir įrodo, kad Lietuvos verslai yra pasirengę ir turintys visas galimybes kurti novatoriškus, tvarius bei užsienio rinkų poreikį atliepiančius maisto pramonės sprendimus“, – pasiekimais dalinosi „Litfood“ direktorius Šarūnas Celiešius.

Expo 2020 faktai

Expo parodos rengiamos pasaulyje 170 m.

Lietuvoje parodose dalyvavo 13 kartų

Lietuva pirmą kartą dalyvavo 1937 m.

Rekordinis 73 mln. lankytojų skaičius pasiektas 2010 m. Šanchajuje

Pirmą kartą istorijoje bendru dalyvių sutarimu dėl COVID-19 pandemijos data nukelta metams

Dalyvauja 192 pasaulio valstybės

Vyksta nuo 2021 m. spalio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d., bet išlaiko originalų pavadinimą: Expo 2020

Paroda vyksta kas 5 m. ir trunka 6 mėn.

Lietuvos paviljono įrengimu rūpinasi LR Aplinkos apsaugos ministerija

Verslo forumo ir nacionalinės dienos programa rūpinasi Všį „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra“ (Litfood)

Atgal